Nohut battaniye diğer battaniye türlerine göre kabartıları olan ve daha yumuşak formda bir battaniye türüdür. Üzerinde nohut tanesi büyüklüğünde birçok kabartı bulunan bebek nohut battaniye ürünleri aynı zamanda da bebek tomurcuk battaniye olarak da bilinir. 

Nohut battaniye modelleri düz battaniyelere daha yumuşak formda olmalarının yanı sıra aynı zamanda da dokulu oldukları için süngerimsi bir görev görür. Bu yapı sayesinde de bebeğinize ekstra yumuşaklık sunar. Çoğunlukla bebek tomurcuk battaniye tercih edilmesinin sebebi de budur. 

Nohut Battaniye Nasıl Kullanılmalıdır?

Bebek nohut battaniye çeşitleri kullanmak oldukça kolay ve aynı zamanda da bebeğinize büyük bir konfor sağladığı için de keyiflidir. Bebek nohut battaniye kullanırken önemli olan nokta aslında bebeğinizi fazla kat kat giydirmemektir. Bebeklerin vücut yapısı kendi vücut ısılarını düşürebilecek mekanizmaya henüz sahiptir değildir. Yetişkinler gibi vücutlarını soğutamayan bebeklerin yaz veya kış aylarında fark etmeksizin fazla kalın giydirilmesi veya kat kat battaniye ile sarılması aslında tehlikeli bile olabilir.

Bu nedenle de bebeğiniz için bebek tomurcuk battaniye ürünleri kullanırken mutlaka bebeğinizi yalnızca yeterli kalınlıkta giydirin ve ateşinin çıkmaması için hava almasını sağlayın. Bebeğinizin sağlığı ve konforu açısından önemli olan bu detaylara dikkat ederek ve kolayca nohut battaniye ürünlerini kullanabilirsiniz. 

Nohut Battaniye Yıkanmalı Mıdır?

Sadece nohut battaniye ürünleri değil tüm bebek giyim ve aksesuar ürünleri de mutlaka bebeğiniz tarafından kullanılmadan önce yıkanmalı veya dezenfekte edilmelidir. Bebeğinizin bakteri ve mikroplara karşı henüz nazik bir vücudu ve hassas bir bünyesi olduğundan dolayı kullanacağınız tüm bebek ürünlerini elbette yıkamanız 

ve aynı zamanda da sterilize etmeniz gerekecektir. 

Nohut battaniye modelleri de kesinlikle kullanılmadan önce doğal içerikli ve kimyasal içermeyen temizlik maddeleri ile yıkanmalıdır. Yıkama işleminin ardından dilerseniz daha yoğun bir hijyen sağlamak adına ütü buharı ile bebek tomurcuk battaniye üzerinde sterilizasyon yapabilirsiniz. 

Ciciş Bebe’nin birbirinden şık ve avantajlı nohut battaniye fiyatları sizlerin de yüzünü güldürecek birçok fırsat ile doludur. Dilediğiniz ürünleri seçerek, kolaylıkla Ciciş Bebe internet mağazasından alışverişinizi yapabilirsiniz!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir