Bebek Alt Değiştirme Minderi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bebek alt değiştirme minderi aslında bebeklerin hem konforu hem de sağlığı açısından son derece faydalı bebek ürünleridir. Özellikle de ev dışındaki herhangi bir ortamda bebeğinizin altını değiştirmeniz gerektiğinde bebeğiniz için oldukça önemli bir ihtiyaç haline gelebilir. Bebek alt açma minderleri bebeğinizin sert zemin üzerinde sırt üstü yatarken rahat etmesini sağlarken aynı zamanda da bebeğiniz için daha hijyenik bir alan oluşturmuş olur.

Bebeklerin bedeni dış dünyadaki tüm mikrobik ve bakteriyel saldırılara karşı son derece hassas olduğundan dolayı, bebeğinizin altını değiştirirken ekstra dikkatli olmanız ve hijyene önem vermeniz gerekmektedir. Bebek alt açma örtüsü kullanmak bu nedenle büyük bir hijyen ve avantaj sağlar. Bebeğinizin hem vücudunun sert ve soğuk zemin ile temasını engellerken hem de bebeğinize daha sterilize bir alanda bez değiştirmeniz için hijyen sunar. Bu nedenle de bebek alt açma örtüsü kullanmanız bebeğinizin hem sağlığını hem de konforunu olumlu yönde destekleyecektir.

Bebeklerin Altı Nasıl Değiştirilir?

Özellikle de yeni anne ve babalar için bir kabusa dönüşen bebek altı değiştirme işlemi aslında oldukça basittir. Bebeklerin vücudu ve uzuvları bizlere kırılganmış gibi gelse de aslında bebekler yetişkinlere oranla çok daha fazla esnek bir bedene sahiptir. Bu sebeple de bebeğinizin altını veya kıyafetlerini değiştirirken onun kollarını veya bacaklarını kırmaktan korkmanıza da gerek yoktur. 

Bebeğinizin altını değiştirirken öncelikle bebeğinizi alt değiştirme minderi üzerine yatırmanız ve teker teker bacaklarından alt giyim ürününü çıkartmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaparken bebeğinizin boyun ve beline eliniz ile destek sağlamanız yeterli olacaktır. Alt giyim ürününü çıkardıktan sonra bebeğinizin kirli bezini çıkartmanız gerekir. Ardından bebeğinizin altını kimyasal içermeyen bir ıslak bez yardımı ile silerek dezenfekte etmeniz gerekecektir. İhtiyaç durumuna göre bebeğinizin altına pişik kremi veya pudralı bebek pişik önleyici ürünler sürebilirsiniz. Bu esnada bebeğinizin alt açma örtüsü yanında boyun desteği sağlayacak minik yastıkta uzanması sizin de işinizi kolaylaştıracaktır. Bebek alt açma minderleri size ve bebeğinize büyük bir avantaj sağlarken aynı zamanda da rahatlık sağlar. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir