DEKORATİF RAF MONTAJI NASIL YAPILIR?

Oturma odası, yatak odası, mutfak, hatta banyo… İster dekoratif amaçla ister ek depolama amacıyla olsun, evinizin her yerinde raflara ihtiyaç var. Peki, evinizin dekorasyonu ve ihtiyacınız doğrultusunda aldığınız rafın montajını nasıl yapacaksınız? Dekoratif raf modelleri montajı nasıl yapılır?

RAF MONTAJI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER NELERDİR?

  • Ahşap raflar
  • Dübel vida seti
  • Raf konsolu (raf ayağı ya da köşebent)
  • Akülü vidalama
  • Darbeli matkap
  • Metre

RAF MONTAJI NASIL YAPILIR?

Dekoratif duvar raf modelleri eğer birden fazla parçadan oluşuyorsa öncelikle parçaları akülü vidalama yardımıyla birleştirin.

Dekoratif duvar raf modelleri monte etmek istediğiniz yere karar verin ve rafı düz bir şekilde duvara sabitleyebilmek için metre ile ölçü alın. Dekoratif duvar rafı sabitlemek istediğiniz yeri kalemle işaretleyin.

Akülü vidalama aletini kullanarak dekoratif duvar raf ayaklarını vida ile raflara sabitleyin.

Dekoratif duvar rafı, konumlandırmayı plandığınız noktada tutun ve duvarda vida noktalarını işaretleyin.

İşaretlediğiniz noktaları darbeli matkap ile açın ve çekiç yardımıyla dübelleri yerleştirin.

Yanınızdaki kişiden yardım alarak dekoratif duvar raf montajını tamamlamak için rafı, monte edeceğiniz alana yeniden koyun ve vidalar ile sabitleyin.

Dekoratif duvar rafı montajının ardından rafın üzerine dilediğiniz ürünleri koyabilirsiniz. Eğer rafa kitap koymayı planlıyorsanız hem şık hem de efektif bir ürün olan kitap tutacağını unutmamalısınız.

EV DEKORASYONUNUZA SON NOKTAYI HOMEFESTO İLE KOYUN

Ev dekorasyonunun önemli isimlerinden Homefesto online mağazası içerisinden; ahşap dekoratif raf, masaüstü organizer, dekoratif mutfak rafları, dekoratif banyo rafları, takı düzenleyici, dekoratif raf kitaplık, tezgah üstü organizer ve düzenleyici organizer ürünleri gibi kolay ve pratik aletler sizin yaşam alanlarınızı düzenlemenin yanı sıra, görüntü olarak da estetik bir görsellik sunmaktadır.

Hem minimal hem kullanışlı hem de portatif bir kullanım alanı sunan dekoratif duvar rafı ve organizer ürünleri, evlerinizin alanını işgal etmeden ferah ve geniş bir görsellik sunmaktadır. Gelin bu eşsiz ürünlere online mağaza içerisinden bir göz atalım.  

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir