Yılan Ağacı Tesbih Özellikleri

Türkiye, tesbih kullanımının en yaygın olduğu ülkelerden biri durumunda. Tesbih kullanımı burada uzun yıllardan beri hiç değişmeyen bir gelenektir. Burada pek çok farklı malzemeden üretilmiş olan sayısız tesbih modeli ile karşılaşmak mümkün. İşte karşılaşabileceğiniz önemli tesbihlerden biri de yılan ağacı tesbih olarak karşımıza çıkıyor.

Yılan Ağacı Tesbih Nedir?

Günlük kullanım için çok fazla tercih edilmeyen fakat tesbih koleksiyoncularının hemen hemen hepsinin koleksiyonunda bulunan bu tarz tesbihler son derece kıymetli. Peki oldukça nadir bulunan yılan ağacı nedir ve özellikleri nelerdir? Bu sorunun cevabını sizler için araştırdık ve bu metinde bir araya getirdik.

Yılan ağacı snakewood olarak da bilinen, Güney ve Orta Amerika bölgesinde yetişen egzotik bir ağaç türüdür. Oldukça nadir bir tür olduğu için de son derece değerlidir. Rengi kahverengi olmakla birlikte kırmızıya yakın tonlarındadır. Üzerinde koyu kahverengi ve siyaha yakın desenler bulunur. Doğal bir parlaklığa sahip olan bu tesbihlerin üretiminde sert ve yoğun yapısı nedeniyle tercih edilir. Hem yoğun olması hem de parçalanmaya uygun bir yapıda olması işlenmesini zorlaştırır. Bu yüzden de tesbihlerin fiyatları normalden daha yüksek olabilir.

Yılan Ağacı Tesbih ve Bilmeniz Gerekenler

Hem bu aksesuarın kullanıcıları hem de koleksiyonerler tarafından büyük ilgi gören yılan ağacı tesbih özellikleri ise şu şekilde:

  • İlk kesildiği zaman kırmızıya çok yakın bir tondadır ve kesilmesi ile birlikte rengi de daha koyu bir hal almaya başlar.
  • Çok iyi cila tutan bir ağaç türüdür.
  • İşlenmesi zor ve zahmetlidir.
  • Sürekli kullanılan yılan ağacı tesbih yıllar içerisinde koyulaşabilir.

Oldukça nadir bulunan bir malzeme olması sebebiyle sürekli karşılaşmak mümkün değildir. Bu yüzden piyasada aynı isimle satılan sahte tesbihler ile karşılaşılabilir. Gerçek bir yılan ağacından tesbih, kokusu ile ayırt edilebilir. Tüm bunların dışında bu tesbih çeşidinin faydaları konusunda ulaşılmış herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Eğer siz de bir yılan ağacı tesbih sahibi olmak isterseniz, gerçek olduğundan emin olacağınız, güvenilir bir markayı tercih edebilirsiniz. Türkiye’de uzun yıllardır tesbih üreten ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımıyla lider marka haline gelen Dergah Tesbih, tesbih alışverişi yapabileceğiniz en güvenilir markalardan biri durumunda bulunuyor. Siz de tesbihlerinizi Dergah Tesbih i̇nternet mağazasında kapıda ödeme seçeneğiyle yapabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir