UYGUN FİYATLI TESBİH ÇEŞİTLERİ

TESBİH

Uzun yıllardır Türk kültürünün vazgeçilmez aksesuarlarından biri olarak kabul edilen tesbih çeşitleri, erkeklerin ellerinden düşürmediği çok özel tasarımlar olarak öne çıkmaktadır. Erkek aksesuarı dendiğinde akla gelen ilk objelerden biri olan tesbih, son derece kıymetli malzemeler kullanılarak yapılanlarının yanında tesbih fiyatları uygun seçenekleri de bulunmaktadır. Fosilli kehribardan tasarlanan tesbihlere paha biçilemezken sıkma kehribar tesbih modellerine daha uygun koşullarda sahip olunabilmektedir. 

Tesbih, Farklı Malzemeler Kullanılarak Tasarlanmaktadır

Tesbih, Türk kültüründe önemli bir yeri bulunan, bu nedenle de geniş bir kullanım kitlesine sahip aksesuarlar arasında yer almaktadır. Dini ritüellerin gereklerinden biri olan tesbihler 99 ve 66’lık modellerde tasarlanırken, günlük kullanıma uygun aksesuar tesbihler ise 33’lü olarak yapılmaktadır.

Dini ritüeller için tasarlanan tesbih çeşitleri çoğunlukla daha gündelik ve sıradan malzemelerle üretilmektedir. Ancak, 33’lü modeller için son derece özel ve kıymetli malzemelerle eşsiz el işçiliği devreye girmektedir. Özellikle kehribar tesbih modelleri, her tutkununun ve her koleksiyonerin mutlaka sahip olmak istediği tasarımlar arasında yer almaktadır. Tesbih fiyatları açısından en kıymetli olanlar kehribardan tasarlanan aksesuarlar olmaktadır.

Tesbih Fiyatları Uygun Olan Malzemeler de Kaliteli Olabilmektedir

Tesbih fiyatları açısından düşük olması tasarımların kalitesiz olduğu anlamını taşımamalıdır. Kehribardan tasarlanan tesbihler ele alındığında, değerli taşın en kıymetlisi olan fosilli modellerine paha biçilemezken, sıkma kehribar modellerini daha uygun koşullara almak mümkün olmaktadır. Her iki ürün arasında da görünüm, elde bıraktığı his ve sağladığı yararlar açısından pek de bir fark bulunmamaktadır. Fosilli kehribar kullanılarak yapılan kehribar tesbih modeline değerini veren, milyonlarda yıl süren oluşumları esnasında reçinenin içinde hapsolan böcek ve sinek fosilleri olmaktadır. Çok nadir bulunan değerli taşlardan olması, bu malzeme kullanılarak yapılan tesbih modellerinin de çok değerli olmasını sağlamaktadır. 

Kehribar, kuka, gümüş ve farklı malzemeler kullanılarak tasarlanan uygun fiyatlı tesbih çeşitleri, kullanılan ana maddenin değeriyle ölçülmektedir. Kabul gören 925 gram gümüş kullanılan tesbihler son derece pahalı iken, daha düşük ayarlı gümüş kullanılan modelleri uygun fiyatlarla almak mümkün olmaktadır. 

Siz de gösterişli ve uygun fiyatlı tesbihlere sahip olmak istiyorsanız, Dergah Tesbih modellerini incelemenizde yarar olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir