SİVİLCE KARŞITI JEL ÖZELLİKLERİNİ KEŞFEDİN!

AKNE TEDAVİSİ

Kısa bir uygulama süresi olan ve oldukça kolay bir şekilde kullanılabilen sivilce karşıtı jel cildinizdeki sivilceleri yok etmeye fayda sağlamaktadır. Ciltteki akne problemine özel olarak geliştirilmiş olan bir tedavi yöntemi olarak kullanılan sivilce giderici jel ürünler daha pürüzsüz ve aknesiz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Ciltteki akne hücrelerinin yok olması için foto aktivasyon adı verilen yöntem ile akne karşıtı jel ürünler ciltteki sivilce ve akne problemlerini giderir. Akneler bu akne tedavisi yöntemi ile PDT adı verilen ışığa maruz kaldığında reaksiyon göstererek cilt üzerinden uzaklaşır ve akne problemi çözülmüş olur. Kalıcı çözüm sağlayan ve aynı zamanda da kolay bir uygulama imkanı sunan sivilce karşıtı jel sayesinde kusursuz bir cilde sahip olmanız artık mümkün.

SİVİLCE GİDERİCİ NASIL KULLANILIR?

Sivilce giderici kullanımında öncelikle salisilik asit ve glikolik asit içeren hafif bir peeling ile aknelerin bulunduğu bölgeyi derinlemesine arındırmanız gerekmektedir. Ardından aknelerin bulunduğu bölgelere lokal olarak sivilce karşıtı jel uygulanır. Yapay veya güneş ışığı olmadan uygulanan akne karşıtı jel ürünün hücrelere nüfuz etmesi beklenmelidir. Yaklaşık olarak 1 saat veya bir saat 30 dakika kadar bu akne tedavisi uygulanmalıdır ve ardından da yüz yıkanmamalıdır. Işık tedavisi öncesi havlu kağıt veya gazlı bez ile akne giderici jel ürün silinir ve sonrasında da led ışık yardımı ile bir iki santim aralığında uygulama yapılır. İşlem sonrası akne tedavisi kalıcılığını artırabilmek adına güneş kremi ve nemlendirici kremler ile cildinize destek sağlamanız gerekir. 

YÜZ BAKIM ÜRÜNÜ NASIL SEÇİLİR?

Özellikle akneye meyilli olan ciltler için cilt bakım ürünü seçerken mutlaka ürünlerin cilde uygun bir içeriğe sahip olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Seçeceğiniz yüz bakım ürünü özellikle de yağlı bir cilt yapısına sahipseniz sebum dengesini sağlayan ve cildinizin matlaşmasına yardımcı olacak bir ürün olması gerekmektedir. Öte yandan akne tedavisi sırasında cildinize uygulayacağınız cilt bakım ürünleri için mutlaka bir uzman dermatologdan tavsiye almanız ve doktorunuzun onayı ile bu ürünleri kullanmanız cilt sağlığınız açısından büyük bir öneme sahiptir. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir