ŞİŞME MONT NASIL YIKANIR VE KURULANIR?

Kış döneminin dış giyim ürünleri arasında öne çıkan tasarımlardan biri şüphesiz ki kadın şişme mont modelleri olarak kabul edilmektedir. Farklı tasarımı ile soğuk kış günlerinde kullanıcısını sıcacık saran şişme mont, aynı zamanda şık bir görünüm vermesi nedeniyle de tercih edilmektedir. Kış koşullarının çok daha ağır yaşandığı bölgelerde ise kadın kaban modelleri ön plana çıkmaktadır. Vücudun üst bölümüyle birlikte bacakların da korunması için kadın uzun kaban ideal bir seçim olacaktır.

Kış Soğuğunda Konforlu Bir Şıklık Arayanlar Şişme Mont Tercihini Ön Planda Tutuyor

Soğuk kış günleri, soğuktan korunmada maksimum performans gösteren dış giyim ürünlerinin ortaya çıkmasına vesile olmakta, şişme mont tercihi her zaman ön planda tutulmaktadır. Kadın kaban modelleri gibi son derece özel bir tasarım olarak üretilen bu modellerin seçimi, kullanımı ve temizliği titizlik gerektiren bir süreç olarak kabul edilmektedir. Şişme modellere şeklini veren iç dolgu olarak kullanılan malzemeler olmaktadır. Modelin tarzına ve sağlaması istenen konfora göre değişkenlik gösteren iç dolgu malzemeleri elyaf, kuş tüyü ya da silikon kullanımını ön plana çıkarmaktadır.

Kadın şişme mont modelleri, iç dolgu malzemelerinin standart dikiş tekniği ile ayrılması ile oluşturulmaktadır. Bu nedenle satın alınması sürecinde iç dolgunun standart ve belirli bir çizgide yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. 

Şişme mont modellerinin seçimi kadar bakımı da büyük önem taşımaktadır. Özellikli tasarımlar olarak kabul edilen şişme modellerde genellikle kuru temizleme yöntemi kullanılmaktadır. Ancak, bu ürünler çamaşır makinasında da kolaylıkla yıkanabilmektedir. Evde temizlik sürecinde öncelikli olarak yıkama talimatlarına uymak gerekmektedir. 

Kadın şişme mont makinaya atılmadan önce ters çevrilmeli ve fermuarı kapatılmalıdır. Tavsiye edilen ise makinanın kısa programı kullanılarak, minimum sıcaklık derecesinde yıkanması tavsiye edilmektedir. Kullanılan deterjanın hassas kumaşlar için üretilmiş olması da gerekmektedir. 

şişme mont

Kadın kaban modelleri zorlu kış koşullarında ortaya çıkıyor

Yaşanan bölgenin kış koşulları zorlu ise kadın kaban modelleri kullanımı daha uygun olacaktır. Kışın sert geçtiği coğrafyalarda bedenin üst kısmı ile birlikte bacakların da koruma altına alınması gerekecektir. Bu aşamada kadın uzun kaban modelleri devreye girmelidir. Bu sayede kış sezonu çok daha rahat geçirilebilecektir.

Siz de kadın uzun kaban modelleri ile konforlu bir kış geçirmek istiyorsanız, Elören Giyim ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir