Gençlik aşısı, zamana direnemeyen cilt üzerinde oluşan hasarların ve kusurların ortadan kaldırılmasında kullanılan son derece etkili çözümlerden biri olarak kabul edilmektedir. Cilt yenileme için hayati bir dokunuş olan bu işlemde cilt altına verilen hyalüronik asit sayesinde kısa süre içinde mucizevi bir değişim yaşanmaktadır. Ancak, gençlik getiren bu işlem dikkat gerektiren bir uygulama olarak değerlendirilmektedir.

Gençlik Aşısı Nasıl Etkiler Yaratır?

Gençleştirici bu işlem, zaman içinde ciltte oluşan kırışıklıkların, sarkmaların ve çatlamaların tedavisinde kullanılan cerrahi bir uygulama olarak öne çıkmaktadır. Deride su tutma özelliğine sahip olan hyalüronik asit seviyesinin azalması, cildin kurumasına ve bu durumda kırışıklık ya da sarkma gibi etkilerin ortaya çıkmasına yol açmaktadır. İşlemin amacı, cilt altına verilen formül sayesinde ciltte azalan hyalüronik asit, kollajen ve alestin oranlarının yükselmesi sağlanmaktadır. Gençlik aşısı yaptıranlar, kısa süre içinde mucizevi sonuçlara tanıklık etmektedirler.

Kendi ağırlığının bin katına kadar su molekülü tutma özelliğine sahip olan hyalüronik asit dengesinin sağlanması cilt yenileme sürecinin hızla başlaması anlamına gelmektedir. Hyalüronik asit sayesinde cilt kuruluğu ortadan kalkmakta, aminoasitler ve vitaminler sayesinde de cilt beslenmekte, canlı bir görünüme kavuşmaktadır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Bu uygulama son derece kolay gibi görülse de uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir. Uygulama iğne yöntemiyle formülün deri altına verilmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Uygulama esnasında kişinin iğneyi hissetmemesi ve acı çekmemesi için bölgenin krem ile uyuşturulması gerekmektedir. Bu sayede kişi konforundan bir şey kaybetmeyecek, acı hissetmeyecektir. 

Bu işlem öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler, uygulamanın başarısı ve olumsuz etkilerin ortaya çıkmaması için son derece büyük önem taşımaktadır. Uygulama sonrasında bölgede hafif kızarıklık ve şişliklerin görülmesi normal karşılanmalıdır. Gençlik aşısı yaptıranlar, sonuçları ortalama 4-5 gün içinde görmeye başlayacaktır. 10-15 gün arayla 2-3 seans uygulanması, etkili ve kalıcı sonuç alınması için yeterli olacaktır. Gençlik aşısı öncesi sonrası kıyaslaması yapıldığında, cilt yenileme sürecinin etkileri net bir şekilde görülecektir. Siz de daha genç bir görünüme kavuşmak istiyorsanız en doğru adres Aquashine PTX olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir