HASTANE ÇIKIŞ SETİ NASIL SEÇİLİR?

bebek hastane çıkış seti

Ailelerin en önemli hazırlık dönemlerinden birini hastane çıkış seti seçimi oluşturmaktadır. Bebeğin dünyaya gözlerini açmasının hemen ardından kullanılmaya başlanacak olan bebek hastane çıkış seti seçiminde titiz davranmak, ihtiyaç duyabileceği tüm ürünlerin yer aldığı setleri seçmek büyük önem taşımaktadır. Setler içinde kesinlikle bebek takımları bulunmalıdır. Yenidoğan bebek takımları, hastane sürecinden itibaren en sık kullanılacak kıyafetler olarak öne çıkmaktadır.

Hastane Çıkış Setinin İçinde Hangi Ürünler Yer Almalıdır?

Hastane çıkış seti, anne ve baba olmaya hazırlanan çiftlerin heyecanla hazırladıkları ürünlerin başında gelmektedir. Bebeğin dünyaya gözlerini açar açmaz ilk kıyafet ve aksesuarlarını oluşturacak olan setlerin seçiminde titiz davranılması hem bebek hem de aile için büyük önem taşımaktadır.

Bebek hastane çıkış seti seçiminde birçok farklı alternatif sunulmaktadır. Ailelerin bebek için yaptığı hazırlıklara göre şekillenen bu seçimlerde 5’li ve 10’lu modeller öne çıkmaktadır. Hastane çıkış setinin içinde kesinlikle bulunması gereken kıyafetler zıbın, body, takım ve tulum modelleri ile şapka, eldiven, çorap, önlük gibi koruma ürünleri olarak öne çıkmaktadır. Eğer bebek kış dönemi dünyaya gelmişse, setler içinde kesinlikle battaniye de yer almalıdır.

Bebek hastane çıkış seti, ayrıca hazırlık yapmayan ve tüm ihtiyacı bu setlere bağlayan aileler için yeterli olacaktır. Ancak, hastanede kalma süresinin uzaması durumunda bazı olumsuzluklar ortaya çıkabilecektir. Buna engel olmak için setlerin yedek olarak da bulundurulmasında yarar olacaktır. 10’lu bir set alan aile, her ihtimali göz önünde bulundurarak, 5’li yedek bir set ile işlerini garanti altına almalıdırlar. 

hastane çıkış seti

Bebek Takımları Seçiminde Kumaş Kalitesine Dikkat

Setler içinde yer alan önemli parçalardan biri bebek takımları olarak öne çıkmaktadır. Hem hastanede, hem de hastaneden eve çıkarken kullanılan yenidoğan bebek takımları seçiminde kumaş kalitesi ön planda tutulmalıdır. Bebeklerin en büyük sorunu pişik olarak kabul edilmektedir. Terlemenin neden olduğu bu sorunun yaşanmaması için takımların pamuklu ya da müslin kumaştan üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. 

Bebek takımları, kumaşın nefes alan yapısı sayesinde bebeğin terlemesinin önüne geçecektir. Yenidoğan bebek takımları ayrıca kolay giydirilebilir ve çıkarılabilir olmalıdır. 

Siz de bebeğinizi en uygun setler ile karşılamak istiyorsanız Baby Çapa ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir