Peeling, cildinizin ölü hücrelerini ve cildin daha pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlamak için uygulanabilen bir cildin arındırma tekniğidir. Kimyasal peeling ise cildin üst tabakasındaki ölü hücreleri ve lekeleri temizlemek için asitleri içeren ürünler kullanılarak yapılan bir işlemdir. Bu işlem içerisinde içerisinde glikolik asit, salisilik asit, trükzaminik asit, fruktoz ve mandelik asit bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra evde de ölü deri temizliği yapabilmek mümkündür. Evde peeling kozmetik ürünler veya doğal malzemeler kullanarak yapılabilir. Bu ürünler, cildinizi düzgünce temizlemek için kahverengi şeker, tuz veya kahve gibi malzemeler içerebilir. Vücut peelingi ise, cildin üst tabakalarındaki ölü hücreleri ve lekeleri temizlemek için vücut cildinize uygulanabilen bir temizlik yöntemidir.

En İyi Peeling

En iyi peeling, kişinin cildinin türüne, yaşına ve problemlerine göre kendisine uygun olanı uygulamasıdır. Bunun için önce cilt tipi bilinmeli ve teninizin ihtiyacını doğru belirlemek adına bir dermatolog ile konuşmanız gerekebilir. Ardından peeling işlemini düzenli aralıklarla yaptırmanız gerekmektedir.

Peeling için Öneriler

Herkesin uygulaması gereken bu temizlik yöntemi için dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. En etkili peeling önerilerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Herhangi bir ürünü kullanmadan önce cildinizin durumunu inceleyin ve dermatoloğunuz ile konuşun.
  • Cildinize uygun olan bir temizlik ürünü seçin.
  • Peelingi düzenli olarak uygulayın, ancak aşırı uygulamanın cildinizi tahriş etmesine neden olabilir.
  • Bu süreçten sonra cildinizi nemlendirin ve güneş koruyucu kullanın.

Yüz peelingi, cildin ölü hücrelerini ve lekeleri temizlemek için yapılan bir cildin arındırma tekniğidir. Peeling cildin daha pürüzsüz, parlak ve canlı görünmesini sağlar. Ayrıca, cildin daha iyi nemlendirilmesine, daha iyi hücre yenilenmesine ve daha iyi görünmesine yardımcı olur.

Kimyasal peeling, daha hızlı ve daha derin sonuçlar verir ancak, bu yöntem daha ağrılı ve daha riskli olabilir. Bu nedenle, kimyasal peelingi yapmadan önce mutlaka profesyonel bir yardım almanız önerilmektedir. Peeling uygulamasından hemen sonra cildinizin kızarıp kabarması da normaldir. Teniniz bir süre sonra normale dönecektir. Daha fazla cilt bakımı önerisi için Aquashine blog sayfasına tıklayın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir