ÇAYLARIN EN SEVİLEN ORTAĞI BROWNİE

brownie

Brownie, bir çeşit çikolatalı kektir aslında. Ama tadı oldukça yoğundur. Gerek kekinde gerek çikolata sosunda damakları aromaya boğan yoğun kakao ile harmanlanmış bu tatlı, çayların yanına en fazla yakışan ürünlerden biridir. Brownie, değişik şekillerde servis edilebilir. Yanında dondurma ya da krema gibi ekstra lezzetler ile daha da tatlandırılan brownie evlerde de rahatlıkla yapılabilen tatlılar arasında yer almaktadır.

Browniler, herkesin sevdiği tatlılardan biridir desek yanılmış olmayız. Hem lezzetli kekinden hem de çikolata sosundan illaki herkes kendi damak tadına uygun bir aromayı bu tatlıda bulabilmektedir. Keki bilindik keklerden ziyade biraz daha nemlidir bu tatlının. Üzerindeki çikolata sos ile de daha nemlenerek tadı artan brownieler, oldukça da doyurucu tatlılar arasında yer almaktadır.

Amerikan Brownie Nedir?

Amerikan brownie, Amerikan yapımı bir tatlıdır. Kanada’da ilk kez yapılmaya başlanmıştır ve günümüze kadar farklı şekil ve aromalar ile lezzetlendirilerek gelmiştir. Günümüzde de hala en sevilen tatlılar arasında yer almaktadır. Amerikan brownie dendiğinde akla ilk etapta yoğun ve lezzetli bir çikolata sos gelmelidir. Tadını bu sostan alan bu tatlı, gün içinde de tatlı ihtiyacını karşılayacak olan lezzetlerden biridir. 

Brownie fiyatları, her yerde farklılık gösterir. Burada tatlının sunumu da büyük rol oynamaktadır. Belirli bir fiyatta bahsetmenin yanında brownie fiyatları, sunum ve içerik olarak belirlenir. 

Herkesçe Oldukça Sevilen Brownie Çeşitleri Nelerdir?

Browniler büyük bir çoğunluk tarafından oldukça sevilir. Hem doyurucu hem de lezzetli olan bir tatlı çeşididir. Belirli bir tarife sahip olsa da brownie çeşitleri farklılık gösterir. Çikolatalı brownie, en bilindik browniler arasında yer alır. Bazı yerlerde üzerinde yoğun çikolata sos olmadan sadece kek olarak da servis edilen bu tatlı, genel olarak çikolatalı brownie olarak satışı yapılan ve bilinen lezzetlerden birisidir. Brownie çeşitleri arasında herkes kendi damak tadına uygun en taze tatlıyı bulabilecek ve kendini bu tatlı ile mutlu edebilecek. En taze ve lezzetli brownie çeşitleri için adres Liva Shop. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir