BATON ÇİKOLATA NE DEMEK?

baton çikolata

Çikolatalar arasında sevilenlerden ve önemli bir yeri olanlardan olan baton çikolata, yoğun bir çikolata barı içinde çeşitli yemişler ile hazırlanan çikolatalara verilen isimdir. Fazla büyük olmayan, minik ancak sert yapıda olan çikolatalardır baton çikolata. Yerken damaklarda yoğun bir kakao aroması bırakan oldukça lezzetli olan çikolata baton, her yerde rahatlıkla bulunabilecek çikolatalar arasında yer alır. Ancak elbette her yerde en lezzetli çikolatalar bulunamaz çünkü burada kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir. Malzemeler ne kadar kaliteli ve yerinde kullanılırsa, hazırlanan çikolata o kadar lezzetli olur.

Baton çikolata fiyatları, çikolatanın özelliğine göre her yerde farklılık gösterir. Gerek iç malzemesi gerek özellikleri kapsamında belirlenen baton çikolata fiyatları, ambalajlarda satıldığı gibi açık bir şekilde gramaj olarak da alıcılarla buluşmaktadır.

Baton Sütlü Çikolata ile Damaklarda Unutulmaz Bir Lezzet 

Çikolatalar çeşitli damak tatlarına göre farklılık gösterir. Bitter, sütlü gibi seçenekleri bulunan bu lezzetler, herkesin tercihine göre rahatlıkla satın alıp tüketebileceği bir zenginliğe sahiptir. Baton sütlü çikolata gibi. Baton sütlü çikolata, yumuşak yenilişi, yoğun kakao ve süt aroması ile sütlü çikolata severlerin damak tadına layıktır. Gerek fındıklı gerek fıstıklı seçenekleri ile tercihleri çoğaltan baton sütlü çikolata, hediyelik ve ikramlık olarak da kullanılan lezzetler arasında yer almaktadır.

Çikolatalar, tatlılar arasında en hafif olanlardan biridir. 7’den 77’ye herkesin severek tükettiği çikolata, bayram ziyaretlerinde, yeni iş kutlamalarında ya da sevgiliye hediye olarak gönderilen ürünler arasındadır. Baton çikolata ya da baton sütlü çikolata da hediyelik olarak alındığında karşı tarafı mutlu edecek tatlara sahiptir. 

Karışık Çikolata Lezzetinin Farklı Ahenkleri

Karışık çikolata, çikolata satın alırken hazırlatılan ve içinde farklı çikolata lezzetlerinin bulunduğu ürünlere verilen isimdir. Sütlü çikolata, bitter çikolata ya da fındıklı, fıstıklı gibi değişik ürünlerin var olduğu karışık çikolata lezzeti, özellikle hediyeliklerde en fazla tercih edilenler arasında yer almaktadır çünkü içinde birbirinden farklı lezzetli çikolataların olduğu karışık çikolata kutusu ile de ilgi çekmektedir. En lezzetli çikolatalar için Nin Chocolate.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir