Özellikle de ıslak makyajlarda kullanılan aynı zamanda da yüze boyut kazandırmak için oldukça etkili bir yöntem olan aydınlatıcı kullanımı son derece önemlidir. Aydınlatıcı krem ürünler kullanırken cildinizin altında toz ürünlerin bulunmamasına dikkat etmeniz önemlidir. Fondöten üzerine pudra uygulamadan önce mutlaka bir likit aydınlatıcı ile cildinize aydınlatmanız çok daha doğal ve cildin alttan parlayan bir görünüm kazanması açısından faydalı olacaktır. Ayrıca en iyi aydınlatıcı kullanımı kesinlikle cildinize bütünlük olarak krem ürünlerin kullanılmış bir makyaj ile bütünlük sağlaması olacaktır. Ayrıca eğer toz highlighter ürünleri kullanmak istiyorsanız mutlaka bir fırça yardımı ile uygulama yapmanız ürünün çok daha homojen bir şekilde yayılmasına ve aynı zamanda da daha doğal görünmesine yardımcı olacaktır. 

Aydınlatıcı Krem ile Yaratıcı Makyaj Çeşitleri

Aydınlatıcı krem ürünleri ile çok daha farklı ve yaratıcı makyaj çeşitleri uygulayabilirsiniz. Özellikle de yaz aylarında tercih edebileceğiniz ıslak görünümlü makyajlar için çeşitli aydınlatıcı önerileri dikkate alarak en uygun olan highlighter çeşitleri ile kusursuz bir makyaj yapabilirsiniz. Ayrıca sadece cilde boyut kazandırmak için değil aynı zamanda da toz highlighter ürünlerini göz farı olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çok daha parlak görünen ve aynı zamanda da dikkat çekici özel gün makyajlarınızda highlighter kullanmak hem daha canlı bir görünüm elde etmenizi hem de aynı zamanda daha gösterişli bir makyaj uygulaması yapmanızı imkân tanıyacaktır. 

Highlighter Çeşitleri Nelerdir?

3 farklı seçeneği bulunan highlighter çeşitleri ile birçok farklı görünümlere sahip makyajlar yapabilirsiniz. Özellikle de yağlı ciltlerin tercihi olan toz highlighter çeşidi en sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Öte yandan yaz aylarında kullanabileceğiniz veya kuru bir cilde sahipseniz rahatlıkla cildinizde bütünleşecek olan aydınlatıcı krem ürünlerde kolay uygulanabilmesi sebebiyle tercih edilen çeşitlerden bir diğeridir. Öte yandan tamamen sıvı formda olan likit aydınlatıcı ürünleri de hem kuru hem de yağlı ciltler daha doğal ve cildin kendi parlaklığı gibi görünen bir görünüm elde etmek için rahatlıkla kullanabilir. Dilerseniz çok daha parlak ve aydınlık bir görünüm elde etmek için likit formda olan aydınlatıcı üzerine toz bir highlighter da uygulayabilirsiniz. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir