Yarı değerli taş statüsünde bulunan oniks tesbih tasarımında sıklıkla tercih edilen malzemelerden biri olarak kabul edilmektedir. Siyah ve gri renkleri ile tesbih modelleri arasında kendini gösteren bir yapıya sahip olan oniks taşı tesbih, görsel güzelliğinin yanı sıra sağlığa yararı olduğuna inanılan tesbih çeşitleri arasında gösterilmektedir.

Oniks Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Siyah ve gri renk hakimiyetinde olan oniks açık renk bantlarla doğal olarak süslenen bir yarı değerli taş olarak kabul edilmekte ve tesbih modelleri için vazgeçilmez olarak değerlendirilmektedir. Son derece parlak yapısı, kendine has deseni ile kabul gören oniks taşı tesbih, taşın kolay işlenebilir özelliği nedeniyle de sanat eseri tasarımlarının ortaya çıkmasına imkan tanımaktadır.
Toprak grubu burçlar olarak kabul edilen boğa, başak ve oğlak için kutsal kabul edilen, şans getirdiğine inanılan oniks tesbih çeşitleri, bu nedenle yoğun şekilde talep görmektedir. Oniks tesbih, kehribar ve oltu taşı gibi doğal taşlara oranla çok daha ekonomik şekilde alınabilmektedir.

Oniks Tesbih Faydaları Nelerdir?

Oniks taşı tesbih, görsel güzelliğinin yanı sıra sağladığı yararlar nedeniyle de tercih edilmektedir. Oniks öncelikle şans taşı olarak kabul edilmektedir. Özellikle toprak grubu burçlara sahip olan kişiler üzerinde olumlu etkiler yarattığına inanılan oniks taşı, kendine güven ve mutluluk vermesiyle de tanınmaktadır.

Tesbih çeşitleri arasında stresi azaltan, depresyondan çıkışta etkili olan taşlar arasında gösterilen oniks, negatif enerjiye karşı doğal bir kalkan oluşturmakta, bu özelliği ile de nazardan korunma adına etkili sonuçlar vermektedir. Kullanıcısını sakinleştiren ve rahatlatan özellik taşıyan oniks taşı, odaklanma sorunu yaşayanlara da tavsiye edilmektedir. 
Kadın erkek ilişkilerini de dengelediğine inanılan oniks tesbih, endişeleri ve gelecek kaygılarının azalmasında ihtiyaç duyulan enerjiyi de sağlamaktadır. Bu kadar etkili bir yapıya sahip olan oniks taşının özel ilgiye ve bakıma da ihtiyacı bulunmaktadır. Kişiye yönelen negatif enerjiyi toplayan oniks taşının zaman zaman temizlenmesinde yarar olacaktır. Bu süreç için iki farklı aşama önerilmektedir. Bunlardan ilki yaklaşık 5 dakika su altında tutmaktır. Ancak, bir kap içinde değil, akan suyun altında bekletilmesi yararlı olacaktır. İkinci yöntem ise güneş altında bir saat bekletilmesi olacaktır. Siz de çok şık tesbih modelleri arıyor, tercihinizi oniks taşından yana yapıyorsanız, Dergah Tesbih en doğru adres olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir