99 LUK TESBİH TARİHİ VE KULLANIM ALANI

99 luk tesbih

İslam inancında günlük olarak beş vakit namaz kılınır ve namaz arkasından 33’er defa olmak üzere üç ayrı şekilde tesbih çekilir ki bunun adedi 99 olmalıdır. Bu nedenle de ibadet amacı ile 99 luk tesbih alınabilmektedir. Kimi zaman hac ve umre hediyesi olarak da tebrik ziyaretlerine gelen misafirler için tesbih ve bazı küçük hediyeler verilmektedir. Bu noktada firmamız dergah tesbih aracılığı ile gerek günlük kullanacağınız tesbih çeşitleri için gerekse hediye etmek için tesbihler almanız kolayca mümkündür. Renk seçeneği ve farklı taşların kullanıldığı bir çok çeşidi bulabilirsiniz. 

Tesbih Modelleri Neye Göre Seçilir? 

Genel olarak ibadet sonrasında tesbih çeşitleri çekmek için ya da günlük belli adet zikirler ve dualar çekmek için kullanılabilmektedir. Hediyelik veya ibadet amacı ile  tesbih çeşitleri kişisel tercihlere göre seçilebilir. Her kişinin kendine özgü beklentisine göre farklı tesbih modelleri hazırlanmaktadır. Kimileri daha minimal yapıda tanesi olan tesbih kullanmayı tercih ederken kimileri ise daha büyük tanesi olan 99 luk tesbih modellerini seçmektedir. Birçok kişi küçük taneli ve ağırlığı olan taşlardan üretilen tesbih çeşitlerini tercih etmektedir. Günlük kullanım içinse kullanışlı ve hafif modelleri tercih edebilirsiniz. Siz de elinizde nasıl bir biçimde ve ağırlıkta tesbih olmasını istiyorsanız bu doğrultuda bir seçim yapabilirsiniz. 

Dergah Tesbih Ürünleri ile Aradığınız Tesbihi Bulacaksınız

Sektöründe ayrı bir kulvarda yol alan dergah tesbih farklı ürünler üretmeye devam ediyor. Her evin ihtiyacı olan 99 luk tesbih modellerini ya da şifalı taşlardan üretilen hediyelik, kişisel olarak tercih edeceğiniz diğer tesbih modellerini hazırlanmaktadır.  Yarı değerli taşlardan elde edilen ya da imitasyon tesbih modelleri bulabileceğiniz gibi, değerli taşlardan üretilen hediyelik tesbih modelleri bulmanız da mümkün olmaktadır. İkili ve üçlü setleri ile tam olarak ağır bir hediye alma imkanını da firmamız dergah tesbih aracılığı ile elde edebilirsiniz. Sıkma kehribar, kırmızı mercan, oltu taşı gibi bir çok çeşidi yüzde yüz el işçiliği ile sizler için üretiyoruz. Modern ve şık kutular ile adresinize teslim edilmektedir. Ürünlerimizi incelemek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir