FARKLI TATLARDA ÇİFTE KAVRULMUŞ LOKUM ÇEŞİTLERİ

çifte kavrulmuş lokum

Tatlı ve lokum çeşitleri konusunda uzmanlaşmış kadromuzla sizler için en taze ve kaliteli ürünleri üretiyoruz. Canınız tatlı istediğinde en eski lezzet olan lokum çeşitleri doğru tercih olacaktır. Gerçek meyvelerin  ve bitkilerin kullanıldığı güllü lokum ya da narlı lokum gibi sayısız çeşidi severek ve güvenli bir şekilde tüketebilirsiniz. Lezzeti en üst seviyede yakalamak adına çifte kavrulmuş lokum çeşitleri hazırlayarak sizlere sunuyoruz. Dost sohbetleri eşliğinde kahvenin yanında tüketebileceğiniz el yapımı şahane lokumları mutlaka denemelisiniz. Üstelik diğer tatlılar gibi fazladan tatlandırıcı ya da koruyucu içermediği için günlük olarak tüketilmesi önerilmektedir. 

Güllü Lokum Çeşitleri Nasıl İkram Edilir? 

Klasik türk kahvesi yanına özellikle tercih edilen güllü lokum ve lokum çeşitleri menengiç kahvesi yanında da oldukça fazla tercih edilmektedir. Kırk yıl hatırı olan kahvenin diğer çeşitleriyle beraber de lokumlar ikram edilmektedir. Kültürümüzde önemli bir yer tutan kahve kültür ve çeşitlerini incelemek gerekirse kısaca şöyle diyebiliriz. Kahve Osmanlı zamanından bu zamana kadar yanında çifte kavrulmuş lokum gibi tatlılar ile tüketilmektedir. Arap yarımadasından bizim topraklarımıza kadar uzanan bu serüveni yıllardır devam ettiriyoruz. Tüm dünyada birçok farklı tarzda hazırlanan ve tüketilen kahve çeşitleri mevcut lakin Türk kahvesi gerek kokusu gerek tadıyla daima başka bir yerdedir. Tabi ki doğru kavrulma ve pişirilme yöntemleri ile daha da benzersiz bir içimi olmaktadır. 

Narlı Lokum Kalori Oranı Yüksek Mi? 

Tatlılar arasında ilk sıralarda yer alan lokum, kaymaklı lokum, güllü lokum ve narlı lokum çeşitleri birbirinden farklı kalori değerlerine sahiptir. Şerbetli ve yağlı baklava tatlıları yanında oldukça masum kalan lokumlar ölçülü bir şekilde tüketilmesi halinde yeterli kalori ve enerji ihtiyacını karşılayacak özelliktedir. Atalarımızın da dediği gibi her şeyin azı karar çoğu zarar. Beden sağlığımız için severek tükettiğimiz lokum çeşitlerine ölçülü yaklaşmayı bilmeliyiz. Tüm gıdalarda olduğu gibi porsiyon ölçüsünü aşmadan tüketmeye özen göstermelisiniz. Gençler ve çocuklar için güvenilir atıştırmalıklar arasında bulunan lokumlar cam kavanozda uzun süre saklanabilir. Gerektiği kadar tüketmek için daima elinizin altında bulundurma şansınız olacaktır. Damak tadınıza uygun lokumlar için hemen Hacı Mustafa Han’a gelin. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir