Yüz Temizleme Toniği Ne İşe Yarar?

Cildi derinlemesine arındırmanın cilt için önemi son derece büyüktür. Temiz bir cildin kullanılan diğer tüm bakım ürünlerini daha aktif ve verimli kullandığını da biliyor muydunuz? 

Yüz temizleme tonikleri cilt gözeneklerini sıkılaştırır, cildin derinlemesine temizlenmesine destek sağlar ve ciltteki tüm kalıntılardan cildi arındırır. Yüz bakım toniği kullanımı birçok fayda sağlaması neticesinde sıkça tercih edilir. Yüz toniği öncesi bir temizleme jeli ile öncelikle cildi yıkamak, varsa ciltteki makyajı temizlemek ve ciltteki toz, kir ve yağ gibi kalıntıları yıkamak gerekir. Temizleme jeli sonrası ise peeling uygulaması yapmak gerekmektedir. Peeling yapmak cildin gözeneklerindeki siyah nokta ve yağ birikintilerini tamamen arındırırken aynı zamanda da cildinizdeki ölü derilerin de temizlenmesine yardımcı olur. Ölü derilerden arınmış cildin gözeneklerinin de açık olması sayesinde, yüz temizleme toniği uygulaması cildin ihtiyacına göre bakım yapmanızı da sağlar. 

Yüz tonik faydaları arasında bulunan cilde parlaklık ve canlılık verme özelliği de cilde ciddi bir bakım yapar. Yüz bakım toniği aynı zamanda cildiniz eğer kuruysa, cilde nem ve elastikiyet vermek amaçlı da kullanılır. Cildi hem temizlemek hem de cilde nem vermek, gözenekleri sıkılaştırmak, cildi arındırmak, parlaklık kazanmasını sağlamak ve cildin renk tonunu eşitlemek için kullanılabilen yüz temizleme toniği çeşitleri cildiniz için muhteşem bir etkiye sahiptir. 

Yüz Temizleme Tonikleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Yüz temizleme tonikleri kullanım açısından son derece pratiktir. Özellikle de birçok peeling ve maskeye göre durulanmasına gerek kalmaması sebebi ile oldukça hızlı bir şekilde uygulanabilme özelliği vardır. 

Yüz temizleme jeli ya da köpüğü sonrası peeling ile ölü deriden arınan cilde yüz temizleme toniği uygulanır. Bu uygulama esnasında yüz toniği uygulamak için ellerinizi kullanabilirsiniz. Tampon hareketler ile avuç içlerinizi kullanarak yüz toniğini cildinize uygulayabilirsiniz. Dilerseniz bir makyaj temizleme pamuğu kullanarak da yüz temizleme toniği uygulayabilirsiniz. 

Arındırıcı yüz temizleme tonikleri pamuk ile beraber uygulandığında cilt yüzeyindeki kalıntıların temizlenmesi için çok daha etkilidir. Nemlendirme etkisi olan yüz toniğini de eliniz yardımı ile uygulamak en doğru seçim olacaktır. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir