Yenidoğan Hastane Çıkışı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bebekler yeni doğduklarında onların sağlığı ve huzuru hakkında kafamızda soru işaretleri ve endişeler oluşabilir. Özellikle de yenidoğan hastane çıkışı ve sonrasındaki kısa bir evre için normal olan ve endişe duymamanız gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Yeni doğan hastane çıkışı bebeklerde göbek kordonu hep bir problemmiş gibi görünse de aslında kordon kuru tutulursa daha hızlı düşer ve endişeleriniz son bulur. Bu evrede bebeğinizi yıkamadığınız takdirde yaklaşık 2 hafta içerisinde bebeğiniz kordondan kurtulmuş olacaktır.Öte yandan yenidoğan hastane çıkışı sonrası bebeğinizin cildi ilk etapta size yumuşak ve ipeksi gelebilir ama zamanla değişmesi de normal karşılanması gereken bir durumdur. 9 aylık anne karnındaki süreçte fazla yumuşayan cilt bir süre sonra kurumaya başlar, bu kuruluk size fazla gibi gelse de aslında olması gereken miktarda olur. Ancak kuruluk artışı gözlemlenirse ve uzun bir süre devam ederse hipoalerjenik bebek losyonu kullanmak doğru bir yol olabilir. 

Ayrıca yeni doğan hastane çıkışı ve ardından belli bir dönem özellikle de anneler bebekleri konusunda fazla hassas ve hijyenik olurlar. Bu nedenle de yeni doğan bebek seti gibi ürünler konusunda da ek olarak titiz davranmak isteyebilirler. Bebeğiniz için gereğinden fazla titiz olurken eve kapanmanız veya giydireceğiniz yeni doğan bebek seti içerisindeki kıyafetleri çamaşır suyu ve kimyasallar ile yıkamanız bebeğiniz için zararlı olacaktır.

Yeni Doğan Seti Nedir?

Yeni doğan seti
 bebeğinizin ilk doğduğunda ihtiyaç duyacağı neredeyse her tür giyim ve aksesuar ürünlerinden oluşur. Birçok farklı çeşide sahip olan yeni doğan bebek seti ürünleri sayesinde bebeğinize ilk günlerinde ihtiyaç duyacağı tüm eşyaları sunabilirsiniz. Son derece pratik bir kullanım imkanı tanıyan yenidoğan seti ile bebeğinizi güvenle giydirebilirsiniz.

Bebeğiniz için sağlıklı kumaşlardan üretilen yeni doğan hastane çıkışı seti ürünlerini tercih etmeniz de bu noktada önem taşımaktadır. Doğal ve sağlıklı temizlik ürünleri ile yeterince sterilize edilmiş yeni doğan bebek seti ürünlerini ise bebeğinize güvenle giydirebilirsiniz. Bebeğinizin ve kendi sağlığınız için yeni doğan hastane çıkışı gereken önlemleri aşırıya kaçmadan aldığınız takdirde ise endişe etmenizi gerektirecek bir durumla karşılaşmayacaksınız. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir