SOYULABİLİR MASKE KULLANMAK NEDEN ÖNEMLİ?

Cilde verdiği arınma ve ferahlık hissi sayesinde severek kullandığımız soyulabilir maskeler hakkında her şeyi biliyor musunuz? Eğer kullanmayı sevdiğiniz bu ürünler hakkında daha önce araştırma yapma ihtiyacı duymadıysanız, gelin soyulabilen maskeler neymiş ne değilmiş bir bakalım.

SOYULABİLİR MASKE FAYDALARI

Soyulan maskeler, genellikle cildi arındırma özelliği olan, aynı zamanda siyah noktaları giderme, gözenekleri sıkılaştırma, yağ dengesini kontrol etme ve cilt tonunu eşitleme gibi özelliklere sahiptir. Sizde haftada bir – iki defa kullanarak, soyulabilir maske faydaları cildinizde de gözükmeye başlayacaktır.   

SOYULABİLİR MASKELER NE İŞE YARAR?

  • Soyulabilir maskeler formülleri gereği likit olan, fakat cilde uygulanıp bir süre bekledikten sonra kuruyan ve soyularak çıkarılan maskeler, cilt bakımında şaşırtıcı etkilere sahiptir.
  • Soyulabilir maskelerin etkisini göstermesi için düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Düzenli uygulama ardından cilt gözeneklerinizin arındığını ve sıkılaştığını göreceksiniz.
  • Soyulabilir maskeler, ek olarak siyah noktaların ve ciltteki fazla yağında giderilmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda pürüzsüz bir görünüm sunar.

SOYULABİLİR MASKELER UYGULANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Cildinize soyulabilir maske veya herhangi bir bakım ürünü ile bakım yapmadan önce, bilmeniz gereken en önemli kural cildinizin temiz olması gerektiğidir. Soyulabilir maske yapmadan önce de cildinizi iyice temizlemelisiniz. Böylece maske, etkisini daha yüksek gösterecektir.

Soyulabilen maskeler ile ilgili önemli bir diğer nokta ise, maskeyi çok ince veya kalın bir katman şeklinde uygulamamaktır. Çünkü ince olduğu taktirde çıkarman zorlaşır, kalın olduğunda ise zor kurur. Soyulabilir maske eşit dağılsın istiyorsanız, bir fırça ya da parmağınızdan yardım alabilirsiniz.

EVDE SOYULAN MASKE YAPIMI

Evde doğal malzemeler kullanarak soyulabilir maskeler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Öncelikle soyulabilir maske yapmak için gerekli görülen malzemeleri belirleyelim:

  • Zerdeçal
  • Jelatin
  • Bal
  • Yumurta beyazı
  • Yeşil çay

Bu gibi ürünler varsa elinden, internette rahatça doğal soyulabilir maske tariflerini bulabilirsiniz. Ancak evde yaptığınız soyulabilir maske faydaları yönünden sizi ne kadar tatmin eder ona bir şey diyemiyorum.

Ancak sizin cilt probleminiz ciddiyse ve etkili bir soyulabilir maske önerisi istiyorsanız Lebody Turkey online mağazasına bir göz atın derim.  

Sağlıkla kalın…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir