SİYAH KEMER MODELLERİ İLE TARZ KOMBİNLER

erkek kemer

Ortaya çıkış sürecinde yalnızca pantolonu tutmak için tasarlanan kemer modelleri, zaman içinde erkek giyiminin en önemli aksesuarlarından biri haline geldi. Şık ve tarz kombinlerin oluşturulmasında başrol oyuncusu konumuna yükselen kemer, hem seçimi hem de kullanımı ile özen isteyen bir aksesuar olarak kabul edilmektedir. Kemer fiyatları kalitesi ile doğru orantılı olarak değişkenlik gösterecektir. En çok tercih edilen kemer rengi ise siyah kemer olarak bilinir çünkü her kombine uyum sağlayabilen bir renktir.

Kemer Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Kemer modelleri seçimi sıradan bir alışveriş haline getirilebilecek bir aksesuar olarak kabul edilmemektedir. Özellikle erkekler için çok farklı anlamlar taşıyan kemer seçimi yapılabilmesi için bazı kriterlere bağlı kalmakta yarar vardır. Seçim sürecinde önceliği kişinin bel ölçüsüne uygun ürün alması olmalıdır. Gereğinden büyük ya da küçük kemer şıklığı baltalayan, ortaya çıkarmaya çalışılan tarzı tersine çeviren bir hata olacaktır. Klasik kemer belde tam tur döndüğünde tokanın orta deliğe denk gelmesi bel için ideal boyuttaki kemerin bulunduğu anlamına gelecektir.

Klasik kemer erkek için en uygun olan modeller arasında yer almaktadır. Öncelikle kemerin yüzde 100 deriden yapıldığından emin olmak gerekmektedir. Suni derilerin çok çabuk deforme olması, başlangıçta kemer fiyatları makul seviyelerde gibi gelse de uzun vadede çok daha pahalıya mal olmaktadır. 

Doğru Kemer Modelleri ile Doğru Kombin Oluşturulabilir

 

Doğru kombin oluşturmerkek kemeranın püf noktası, doğru kemer modelleri ile mümkün olabilmektedir. Kemer seçimi yapılırken renk, toka ve model birlikte değerlendirilmeli, aynı zamanda kullanılacak kıyafetlerle de uyum sağlaması beklenmelidir. Neredeyse her kombine uyum sağlayabilen siyah kemer en çok tercih edilen modellerden biri olarak kabul edilmektedir. Ancak, kombin oluşturmak için yalnızca renk seçeneğinin uyumu yeterli olmamaktadır.

Siyah kemer için toka da önemli bir görev üstlenmektedir. Klasik bir giyim tarzını benimseyenler için klasik kemer kullanmak ideal olacaktır. Göze batmayan ancak şık görünen toka şık bir kombin oluşturulması için yeterli olacaktır.  İster siyah kemer olsun isterse başka bir renk, şık kombinlerde aranan özelliklerin başında ayakkabı ile uyumu gelmektedir. Seçilecek kemer ile ayakkabının aynı renklerde olmasına dikkat etmek tarz giyimin olmazsa olmaz kurallarından biri olarak kabul edilmektedir. Siz de kemer arayışına girmiş, kemer fiyatları ile ilgili araştırma yapıyorsanız DKS Store ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

 

Kategori yazıları
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir