Zamanla birçok dış etkenden dolayı yaşlanma belirtileri gösteren cildimize kolajen serum sayesinde yüksek etkili bir bakım sağlayabiliriz. Kolajen eksikliği yaşın ilerlemesinden dolayı özellikle de 30’lu yaşlarda meydana gelir. Belli bir yaştan sonra vücudumuz kolajen üretimini durdurur ve halihazırda vücudumuzda bulunan depolanmış kolajeni kullanır.

Bu nedenle de cildinizin Çok daha genç ve daha canlı görünmesi için düzenli olarak kolajen serum kullanımı önemli bir yere sahiptir. Kolajen faydaları arasında elbette cildin hücre yenilemesine yardımcı olmak ve aynı zamanda da cildin çok daha genç, parlak, sıkı, dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlamak vardır. Cilt sıkılaştırıcı serum olarak da geçen kolajen serum çeşitleri cildinize tazelik kazandırırken aynı zamanda cildinizde meydana gelen yaşlanma belirtilerinin minimum seviyeye indirilmesinde Büyük bir rol oynar. 

Cilt Bakım Serumu Nasıl Kullanılır?

kolajen serum

Bakım serumu doğru bir şekilde kullanılması gereken bakım ürünleri arasında yer almaktadır. En iyi cilt serumu bile yanlış kullanımda ne yazık ki beklenen ve yeterli etkiyi cilt üzerinde gözle görülür bir şekilde gösteremeyecektir. Cildinizde istediğiniz etkiyi hızlı ve yüksek performanslı bir şekilde alabilmek için kullanacağınız yüz sıkılaştırıcı serum gibi ürünleri mutlaka cildinizi temizledikten sonra masaj yaparak uygulamanız gerekir.

Öte yandan çoğu cilt serumu sabah ve akşam olmak üzere düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Ayrıca kolajen serum uygularken cildinize duşa ve yukarı doğru hareketler ile masaj yapmak kan dolaşımınızı hızlandırır ve aynı zamanda da cildinize ısıtarak serum bakımına hazır hale getirmiş olur. 

Yüz Sıkılaştırıcı Serum Etkileri

kolajen serum

cildinizdeki ince çizgileri ve sarkık görünümü yok etmek için fayda sağlar. Cildin Çok daha genç ve canlı görünmesinde etkili bir rol oynayan cilt sıkılaştırıcı serum aynı zamanda da gözeneklerin küçülmesi ve hücre yenilenmesi için de cildi besler ve aynı zamanda cilt bariyerinde onarım sağlar. Zamanla ciltte meydana gelen minik çizgileri yaşlanmadan dolayı oluşan kırışıklık ve sarkmalar düzenli kolajen serum kullanımı ile büyük oranda giderilebilir. Lagoom dünyasının eşsiz cilt bakım ürünleri ile şimdi cildinize uzun vadeli bir yatırım yapma zamanı.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir