SİTRİN TESBİH FAYDALARI NELERDİR?

sitrin tesbih faydaları

Kuvars grubu taşlar serisinden olan sitrin, sarı tonları ile tesbih tasarımlarında son derece özel maddeler olarak kabul edilmektedir. Sarı tonları ile çok farklı bir görünüm ortaya koyan sitrin tesbih, son derece zengin demir içermektedir. İçinde donmuş su barındıran, kırıldığında sıvı hale gelen bu yapı, son derece estetik bir görünüm sunmaktadır. Saymakla bitmeyen sitrin tesbih faydaları ise tesbih türleri arasında öne çıkan tasarımlardan biri olarak değer görmektedir.

Sitrin Tesbih Nedir, Taşın Özellikleri Nelerdir?

Sitrin tesbih, değerli taş kullanılarak tasarlanan aksesuarlarda son derece özel bir yere sahip ürünler arasında yer almaktadır. Tesbih çeşitlerine bu özellikleri katan sitrin taşının yapısı olmaktadır. Limon taşı olarak da adlandırılan sitrin taşı, kuvars grubu taşların sarı tonlardaki üyesi olarak dikkat çekmektedir. Son derece güçlü ve sert bir yapıya sahip olan sitrinin içinde donmuş su bulunmaktadır. Bu taşın dışından da görünebilmekte böylece son derece güzel bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Taş kırıldığında ise içindeki donmuş su sıvı hale dönüşmektedir. Oldukça sert bir yapıya sahip olan sitrin çok uzun yıllardır tesbih başta olmak üzere aksesuar yapımında kullanılmaktadır. Dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü bir aksesuara sahip olma imkanı veren sitrin taşı, fiziksel özelliklerinin yanı sıra yararları ile de dikkat çekmektedir.

Faydaları ile Öne Çıkan Sitrin Tesbih

Son derece özgün bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra sitrin tesbih faydaları ile de dikkat çekmektedir. Sitrin taşının bir adı da taşıyana bereket getirmesi nedeniyle tüccar taşıdır. Önceki dönemlerde bu özelliği ile her kasabada mutlaka bulundurulan sitrin, yılan sokmalarına karşı koruyucu olarak da kabul edilmekteydi. 
Tene temas ederek taşındığında neşe ve mutluluk kaynağı olan sitrin, bu nedenle sıklıkla elde taşındığı için tesbih türleri yapımında kullanılmaktadır. Negatif enerjiden korunmada etkili olduğuna inanılan sitrin tesbih, diğer taşlardan farklı olarak aldığı enerjiyi bünyesinde taşımamaktadır. Bu özellik, diğer tesbih türleri için gerekli olan temizlik sürecine de ihtiyaç duymamaktadır. Sitrin tesbih faydaları arasında gösterilen en önemlisi ise antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki zehirli maddelerin atılmasına yardımcı olmasıdır. Siz de son derece değerli ve güzel bir taş olan sitrin kullanılarak tasarlanan tesbihlere sahip olmak istiyorsanız, Dergah Tesbih modellerini incelemenizde yarar olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir