DAHA DOLGUN DUDAKLAR İÇİN LİKİT RUJ NASIL KULLANILIR?

likit ruj

Günlük olarak da rahatlıkla kullanılabilen ve son dönemlerde çok daha popüler hale gelen likit ruj çeşitleri oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Dudakların çok daha dolgun görünmesine yardımcı olan likit mat ruj çeşitleri hem uzun süre kalıcı olması hem de kolay uygulanabilmesi sebebiyle en sık tercih edilen rujlar arasında yer alır. Ayrıca dudak dolgunlaştırıcı ruj seçenekleri de dudak dolgusu gibi işlemlere gerek kalmadan dudaklarınızın çok daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Likit formda olan parlak kırmızı ruj gibi ürünleri kolay bir şekilde sürebilmek için önce dudaklarınızın ortasından başlayabilir ardından da dudak kalemi ile çerçevelediğiniz dudaklarınızı likit ruj ile üzerinden geçerek tamamlayabilirsiniz. 

Ruj Renkleri Nasıl Seçilir?

Ten renginize ve yapacağınız makyajın tamamen tarzına göre en doğru ruj renkleri seçimini yapmak çok daha şık bir görünüm elde etmeniz için önemlidir. Geniş renk skalasına sahip olan Maybelline ruj koleksiyonuna göz atarak ten renginize en uygun olan kalem ruj veya likit rujları değerlendirebilirsiniz. Özellikle de kolay bir sürüme sahip olan ruj seti fırsatlarını mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Eğer beyaz bir ten rengine sahipseniz kırmızı ruj veya gül kurusu tonlarındaki rujlar çok daha canlı ve dikkat çekici bir görünümü elde etmenize yardımcı olacaktır. 

Likit Ruj İçin Farklı Kullanım Alanları

Yüksek kalıcılığa sahip olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen likit nude ruj çeşitleri yalnızca ruj olarak değil aynı zamanda da makyaj esnasında farklı amaçlar ile de kullanılabilir. Sıklıkla kalıcı bir göz farı olarak kullanabileceğiniz likit mat ruj çeşitleri göz kapağınızda iz bırakmadan uzun süreli far görünümü sağlaması açısından oldukça etkilidir. Özellikle de uzun süre kalıcı olan Maybelline Superstay ruj serisini hem allık hem de göz farı olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca kolay uygulanabilen ve aynı zamanda da hem göz farı hem de ruj olarak size büyük bir avantaj sağlayacak olan kalem ruj çeşitlerini de makyaj çantanızda mutlaka bulundurmanız size büyük bir avantaj ve kolaylık sağlayacaktır. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir