Otomobil aksesuarları, hem ihtiyaca yönelik hem de görsel olarak ihtiyaçları karşılayan araç gereçlerdir. Donanımlı bir araçta birçok araba aksesuar çeşidi bulunur. Her ne kadar aksesuar denilince süs niteliği taşıyan ürünler akla gelse de, aslında birçoğu belli bir ihtiyaca hizmet eder.  Araba aksesuarları, araba içi aksesuar ve araç dış aksesuar olarak temelde ikiye ayrılır. Araba içi aksesuar denilince akla ilk olarak oto kılıfı gelmektedir.  Oto kılıfı, hem görsel olarak arabasına farklı bir hava katmak isteyenler tarafından tercih edilirken diğer yandan da aracın orijinal koltuklarını herhangi bir leke ve kirden korumak amaçlı kullanılır. 

Bir diğer araba içi aksesuar oto paspaslarıdır. Şık ve modern ölçüdeki tasarımları eşliğinde her araca uygun hale getirilmektedir. Araç içi paspas modelleri sayesinde araçların zemini toz ve kirden korunur. 

Otomobil aksesuarları

Araba perdesi, araba içi aksesuar olarak kullanılan sık tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Oto cam perdesi çeşitlerinde gölgelik, stor ve jaluzi gibi farklı birçok çeşit alternatifler bulunmaktadır. Yaylı perde modelleri de araç içi camlarını kapatmak için tercih edilen bir perde türüdür. Perdeler, aracın içerisinin görünmesini engellemesinin yanı sıra özellikle yoğun sıcağın bulunduğu dönemlerde güneşin yakıcı sıcağından da korur. Tüm bu ihtiyaca ve görsel zevke uygun araç aksesuarlarına ek bir diğer önemli ürün de araba kokusu olmaktadır. Özellikle uzun yolculuklarda araç içinin temiz ve güzel kokması, mide bulanmalarının önüne geçebilir.

Araba Süs Aksesuarları 

Her araç sahibi arabasına gözü gibi bakar. Hatta bakmakla kalmaz onu zevkine göre süsleyerek ayrı bir hava katar. Bu noktada otomobil aksesuarları, araç sahipleri tarafından yoğun ilgi görmektedir. Direksiyon ve vites kılıflarından, hareketli yapışkanlı figürlere, dikiz aynası süslerinden, çeşitli araç biblolarına varana kadar binlerce ürün çeşidi vardır. Otomobil aksesuarları araç sahibinin zevkini yansıttığı ve tamamen görsel amaçlı kullanılan eşyalardır. 

Araba Aksesuarları Fiyatları

Araba aksesuarları fiyatları, ürün çeşidine kalitesine boyutuna göre farklılık göstermektedir. Daha ihtiyaca yönelik olan, oto kılıfı, yaylı perde modelleri, oto paspası gibi ürünler malzemesine göre fiyatı daha yüksek olabilmektedir. Ancak araba süs aksesuarları içinden oldukça uygun fiyatlı ürünler bulmak mümkün. Hepsi ve daha fazlasını bulabileceğiniz aZall online mağazamıza bekleriz. 

 

Diğer yazılarımıza da göz attınız mı?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir