Olmazsa Olmaz 3 Plaj Terliği Özelliğini Keşfedin

Yaz aylarının ve tatilin en güzel yanlarından biri de plajda, sahilde, kumsalda deniz kokusu eşliğinde yürüyüş yapmak ve sıcacık güneşin tadını çıkarmaktır. Peki plaj yürüyüşleriniz için yeterince hazırlıklı mısınız? 

Plaj terliği aslında sıkça göz ardı edilse de oldukça önemli bir yere sahiptir. Alacağınız herhangi bir plaj terliği yaz tatilinizi sizin için keyifsiz ya da zor bir hale getirebilir. Ayak sağlığı açısından ciddi bir öneme sahip olan plaj terliği modellerinde olması gereken 3 özelliği sizlerle paylaşıyoruz.

1- Alacağınız erkek ve kadın plaj terliği modelleri kesinlikle yeterli ölçüde kalın bir tabana sahip olmalıdır. Fazla ince tabanlı plaj ya da deniz terlikleri yürüyüş esnasında size yeterli konforu sağlayamaz ve üzerine basabileceğiniz herhangi tehlikeli bir materyalden ayak tabanınızı koruyamaz. 

2- Doğru beden seçimi elbette en önemli noktalardan biridir, bir deniz terliği alışverişinde ayağınıza en uygun olan modeli seçmeniz ve rahat etmeniz gerekmektedir. 

3- Yapım malzemesi sentetik, plastik veya kimyasal içeren bir ürün ise o erkek ve kadın plaj terliği modelleri sizin için sorun teşkil edebilir. Sağlıksız malzemeler ayak derinizde tahriş, kızarıklık veya alerjik birçok farklı reaksiyona sebebiyet verebilir, bu nedenle de alacağınız plaj terliği mümkün olduğunca doğal veya sağlıklı malzemelerden üretilmiş olmalıdır. 

Plaj Terliği Nelerle Kombinlenebilir?

Evet, plaj terliği modellerini nasıl seçmeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi oldunuz fakat şimdi de bu terlikleri hangi kıyafetlerle kullanacağınız konusunda kafanızda soru işaretleri oluştuysa, blog yazımızı okumaya devam etmenizi öneriyoruz. 

Kadın plaj terliği modelleri ile beraber yüksek bel kot şortlar ve crop basic tişört modellerini birlikte kullanabilirsiniz. Yazlık ince ve vücuda oturan askılı elbiseler ile beraber taş süslemeli ve gösterişli plaj terliği modellerini de bu harika kombin için kullanmanız mümkündür. 

Ayrıca son dönemlerde popüler hale gelen crop askılı bluzler ve havuç pantolonlara da basic bir plaj terliği son derece yakışacak bir seçim olabilir. Dilediğiniz her tür tasarımda, şık ve zarif kadın plaj terliği modelleri ile benzersiz tarzlar yaratabilirsiniz. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir