Kolajen serum; vücut ve ciltte kolajen miktarının azalması ile birlikte kullanılmaya başlanır. Dizlerde ve eklemlerde meydana gelen ağrı görülür. Bu nedenle yaş ilerlemeye başladıkça ve beslenme alışkanlıkları değiştikçe dışarıdan takviye kolajen almak gerekir. 

Özellikle kolajen damla çeşitleri cilde çok fazla faydası vardır. Kaliteli ve güvenilir kolajen serum çeşitlerinin cilt bakımı için kilit bir rol üstlendiğini söylemek mümkün olur. Cilt bakım serumu çeşitlerinden en çok talep gören kolajen serum, cilde ve bedene yardımcı olur. 

Cilt Bakımı ve Serumların Etkisi 

Cilt bakımı serumu alternatifleri, kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olan en iyi kolajen serum seçeneklerinin başında gelir. Cilde esneklik kazandıran ve yaşlandırmayı geciktiren kolajen kullanılırken doğru uygulanmalıdır. İlk aşamada cildi en doğru şekilde arındırmalısınız ve temizlemelisiniz. 

Genellikle damla şeklinde kullanılabilir formda tüketicilere ve kullanıcılara sunulan serumlar; uygulanacak bölgeye doğrudan aktarılabilir. Bu işlemin ardından parmak ucuyla dairesel hareketler ile uygulanır. En iyi kolajen serum etkisini akşam uygulayarak elde edebilirsiniz. 

Kolajen serum kullananlar zaman içerisinde ciltlerinde ve bedenlerinde gördükleri farklılıkları görüyorlar. Yaş grubuna göre farklılıklar göstermesine rağmen bireylerin farklı çeşitlerini kullanmaları tavsiye edilir. Kolajen serum kullananlar ve düzenli bir şekilde devam edenler cildinin daha canlı bir hale geldiğini gözlemleyebilir. 

Yüz Sıkılaştırma Nedir? Nasıl Yapılır?

 

kolajen serum

Yüz sıkılaştırma; cildin alt katmanlarındaki dokuyu ısıtarak, cildin sıkılaşmasını, daha fazla kolajen ve elastin üretimini sağlar. Cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermediği için işlemden sonra gündelik hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. Ulthera ultrasonla yani ses dalgalarıyla etki ederek herhangi bir sorun yaratmamaktadır. 

Cildin yapısında bulunan ve nefes almasına yardımcı olan gözenekler; sağlıklı cildin en belirgin özelliğidir. Sıkı gözenekler sağlıklı cildin göstericisi olurken, açık gözenekler cildimize yeterince ilgi göstermediğimizi gösterir. Yüz sıkılaştırma uygulamasında gün sonunda gereken cilt temizliğin yapılmaması gözeneklerinin kir ve yağla dolmasına ve zaman içerisinde de gözeneklerin açılmasına sebep olmaktadır. 

Yüz sıkılaştırma için uzmanların verdiği tavsiyeler aşağıda yer almaktadır.

  • Cildinizi ölü hücrelerden en iyi şekilde arındırmalısınız.
  • Cilt tipiniz için en uygun tonik çeşidini  kullanmalısınız. 
  • Doğal kil maskesi uygulamasınız. 
  • Buz masajı yapmalısınız.
  • Bol gül suyu ile temizlemelisiniz. 
  • Düzenli ve bol miktarda su içmelisiniz. 

 

Kategori yazıları
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir