KAKAOLU CEVİZLİ KEK SEVMEYEN VAR MI?

cevizli çikolatalı kek

Kakaolu cevizli kek, sahi bu keki sevmeyen var mıdır? Sanmayız ancak elbette herkesin damak tadı ve beğenisi farklıdır. Yine de tatlılar arasında daha doğrusu kek dünyası içinde kakaolu cevizli kek yeri ayrı olan bir kek çeşididir. Bundan dolayı pek çok kişi tarafından sevilir, evlerde hazırlanır, pastanelerde satışı yapılır. Damaklarda bıraktığı yoğun kakao lezzetinin yanında ağza gelen cevizin mis kokusu eşliğinde hazırlanan kakaolu cevizli kek, 5 çaylarının olmazsa olmazıdır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki kakaolu cevizli kek , kahvenin yanında da şahane bir tatlıdır.

Kek denildiği zaman akla pek çok tarif ve lezzet gelir. En lezzetli atıştırmalıklardan olan, hazırlanışı basit, misafir ağırlarken mutlaka yapılan kekler içinde herkesin tercih ettiği farklıdır elbette. Ancak bazı kekler ki kakaolu cevizli kek gibi, pek çok kişi tarafından tercih edilir ve fazlasıyla sevilir. Peki siz kakaolu cevizli kek sevmez misiniz?

Kek Dünyasının Baş Tacı Kekleri ile Lezzet Şöleni

kakaolu cevizli kek

Kek dünyası birbirinden farklı lezzetlere sahip geniş bir kategoriyi kapsar. Çeşitli meyve, kuru meyve, yemişlerle hazırlanan kekler ile baş döndüren lezzetler tatmak herkese mutluluk verir. Üzümlü kek , en fazla hazırlanan ve tüketilen kekler arasındadır. Peki ya muffin kek için ne demeli? Hatırlandığında bile ağzı sulandıran bu kekler ile mutfaklar da mis gibi kokmaktadır. 

Üzümlü kek, muffin kek, kakaolu cevizli kek, elmalı kakaolu tart, vişneli kakaolu tart ve daha fazlası ile baş döndüren kek lezzetleri. Tart kekler de hamurunun sertliği ve bilindik keklerden biraz daha farklı olması ile oldukça sevilen keklerden biridir.

Tart Denildiğinde Akla ilk Gelen Tatlar

Tart, üstü açık hamur işi, kektir. Arasına çeşitli malzemeler ve ürünler konularak hazırlanan tart, en sevilen lezzetler arasında olmakla birlikte marketlerde bile minik ürünleri satılan oldukça geniş hayran kitlesi bulunan bir tatlıdır. Elmalı kakaolu tart, vişneli kakaolu tart en fazla tüketilen tart çeşitleri arasında yer alır.  Birbirinden lezzetli ve taze kekler, tartlar için Liva sizinle. 

 

Kategori yazıları
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir