BEBEK TULUMU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

bebek tulumu

Bebek tulumu , tek parça olması ve kullanım rahatlığı nedeniyle doğumdan itibaren belirli bir döneme kadar en çok tercih edilen bebek kıyafeti olarak dikkat çekmektedir. Hem bebek hem de ebeveynler için rahatlık anlamına gelen bebek tulum modelleri seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunmaktadır. 

Tek parça tasarlanan bebek tulumu uzun kollu ve bacaklı, bazı modellerde ise ayakları da kapalı ürünlerdir. Bu ürünlerin en önemli özelliği bebeği sarıp sarmalaması ve dış etkenlere karşı koruma altına almasıdır. Yaz dönemlerinde ise kısa kollu ve şortlu modelleri tercih edilmelidir. Ürün yelpazesinin genişliği, bebeklerin kış dönemlerinde üşümesini, yaz dönemlerinde ise terlemesini engellemektedir. 

bebek tulumları

Bebek Tulum Modelleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek tulum modelleri seçimi yapılırken öncelik sağlık ve rahatlık olmalıdır. İster erkek bebek tulum isterse kız çocuk tulum modelleri olsun mutlaka sağlıklı kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Bebeklerin alerjik reaksiyonlara açık olduğu unutulmamalı, alınacak ürünün kesinlikle anti bakteriyel malzemelerden yapılmasına dikkat edilmelidir. 

Bebek tulumu genellikle uzun kollu ve patikli üretilmektedir. Kış ve geçiş mevsimi dönemlerinde tercih edilen modellerde mutlak suretle nefes alan ve terletmeyen kumaşlar kullanılmalıdır. Bebek tulumu için en ideal kumaşlar pamuklu ya da keten kullanılarak hazırlananlardır. Her iki üründe de terletmeme ve nefes alma özelliği ön plandadır. 

bebek tulumları

Bebek tulum modelleri için yumuşaklık da büyük önem taşımaktadır. Sert kumaşlar bebeğin hassas cildinin tahriş olmasına ve kızarıklıkların ortaya çıkmasına yol açabilmektedir. Bebek giyiminin önemli parçalarından olan üründe aranan özelliklerden biri de kolay giyilebilir olmasıdır. Önden çıtçıtlı ya da düğmeli modeller en çok tercih edilenlerdir. Tek parça ve çıtçıtsız modellerin bebeğe giydirilmesi sorun ortaya çıkarabilmektedir. 

Erkek ve Kız Çocuk Tulum Modellerini Ayıran Özellikler

Erkek bebek tulum modelleri ile kız çocuk tulum modelleri arasında çok farklılık bulunmamaktadır. Her iki modelde de benzer özellikler aranmaktadır. Erkek bebek tulum ile kız çocuk tulum modelleri arasında renk ve model farklılıkları bulunmaktadır. Siz de bebeğiniz için tulum çeşitleri arıyor, en uygun ürünleri almak istiyorsanız, tercihiniz Evşen Bebe olmalıdır.

 

Kategori yazıları
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir