Doğru fon perde kullanımı ile mekanlarınıza farklı bir estetik algı getirmeniz mümkün. Perde seçiminde en önemli konu ise kullanılacağı alan. Salon ve oturma odalarında daha klasik, her tarza uyan gri, krem, mavi gibi sade renkler tercih ederken genç ve spor odalarında daha cesur seçimler yapabilirsiniz. Eğer ışık ihtiyacı olan bir oda için perde arıyorsanız keten gibi fon perde spor modellerini tercih edebilir, genç ve spor odalarına ferahlık getirebilirsiniz.

Evinizin her odasına uygun ve estetik fon perde modelleri arıyorsanız, öncelikle kaliteli perde seçimleri yapmanız gerekir. Çünkü kısa sürede kullanılamaz hale gelecek perdelere para harcamayı kimse istemez. Fon perde modelleri, evinizin her odasını istediğiniz gibi yeniden dizayn etmenize izin verir. Farklı renk, desen ve malzeme seçimleri ile evinize en uygun ucuz fon perde modellerini bulabilirsiniz. Ekonomik fon perde fiyatları ile bütün evinizi yenileme ayrıcalığı elde edersiniz.

EV DEKORASYONUNDA FON PERDENİN ÖNEMİ

Bir mekâna girince dikkati ilk çeken şey kullanılan perdelerdir. Bu nedenle perde kullanımı mekânın karakterini doğrudan değiştirmeyi sağlar. Ancak her perde fon olarak kullanıldığında her ortama uyum sağlamaz. Tek başına oldukça etkileyici görünen bir perde, kullanıldığı mekânda hiç hoş durmayabilir ve bu durum hem görsel hem ruhsal açıdan olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bir mekâna uyacak kalitede fon perde seçiminde pek çok faktör bir arada değerlendirilmelidir.

Evinizde kullanmak üzere farklı fon perde renkleri arasında seçim yapmadan önce odanın kullanım alanı, içinde bulunan mobilyaların doku ve malzemesi, hâkim renk tonu, duvar kâğıdı, halı ve aksesuar seçimi, dekoratif ürün kullanımı gibi pek çok faktörü bir arada değerlendirmek gerekir. Daha sonra mekânın karakterine uyum sağlayacak, aynı zamanda mekâna ihtiyacı olan ferahlık ve aydınlığı verecek bir perde seçiminin yapılması gerekir.

Örneğin; oturma odası veya salon bir evin en fazla kullanılan odasıdır. Bu oda bütün ev halkı tarafından kitap okumak, yemek yemek, televizyon izlemek gibi pek çok aktivite için kullanılır. Bu nedenle perde seçimine salon fon perde modellerinden başlanması gerekir.

Ev ve yaşam alanı dekorasyonuna dair her şeyi bulabileceğiniz Homefesto içerisinden fon perde modelleri, perde fonları modelleri, desenli fon perde ve kanat perde modellerine de ulaşabilirsiniz. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlarla sizlere sunulan fon perde fiyatları Homefesto’da sizleri bekliyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir