ERKEKLERİN YILLARDIR DEĞİŞMEYEN TUTKUSU: OLTU TAŞI TESBİH

Oltu taşı tesbih, çok farklı zevklere hitap eden bir üründür. Erzurum’da meşhur olan oltutaşı hem günlük kullanım için hem de özel koleksiyonlar için farklı alanlarda tercih edilmektedir. Oltu taşı tesbih fiyatları, tesbihlerin yapımında kullanılan malzemenin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bazı tesbih severler, oltu taşı tesbih isimli olmak üzere özel üretim yaptırmaktadır.

Aradığınız işlemeli ve sade modellere sahip tesbihleri Dergah Tesbih’te bulabilirsiniz. Osmanlı döneminden günümüze kadar popülerliğini koruyan oltu taşı tesbih almak isteyen kişiler Dergah Tesbih’i tercih ediyor.

Erzurum Oltu Taşı Tesbih Modeller

Yapısında bulunan karbon elementinin özelliğiyle kolay işlenebilme imkanı sunan Erzurum oltu taşı tesbih modelleri çeşitli renklerde satışa sunulmaktadır. Oltu taşı tesbih siyah renk çeşitleri sıkça tercih edilmektedir. Oltutaşı siyah, koyu kahverengi, sarı, ve nadir de olsa gri-yeşilimsi renklerde olabilmektedir. Oltu taşı tesbih siyah renk çeşitleri pek çok tesbih kullanıcısı tarafından sipariş edilmektedir.

Oltu Taşı Tesbih Faydaları Nelerdir?

Oltu taşı tesbih faydaları çok fazladır. Oltutaşı tesbihler şifalı taşlar kategorisinde bulunmaktadır. Oltu taşı tesbih modelleri, olumlu düşünce üzerinde etki sahibidir. Oltu taşı tesbih kullanan kişilerde mutluluk, özgüven artışı görülmekte ve aynı zamanda stres ve depresyonun azaldığı tespit edilmiştir. Oltu taşı tesbih özellikleri arasında sabır verici olması, olumsuz enerjiyi yok etmesi ve nazardan koruması gibi özellikler bulunmaktadır.

Oltu Taşı Tesbih Alacak Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Bilek Boy Oltu Taşı Gümüş İşlemeli Tesbih

Oltu taşı tesbih almaya karar veren kişilerin göz önünde bulundurması gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Oltu taşı tesbih özellikleri, tesbihin değerini ve kalitesini belirlemektedir. Tesbihlerde pek çok oltutaşı modeli bulunmaktadır. Oltu taşı tesbih gümüş işlemeli olabilir, Erzurum oltu taşı tesbih olabilir ve oltu taşı tesbih isimli olabilir.

Oltu tesbih nasıl anlaşılır sorusu, tesbih almak isteyen kişilerin merak ettiği bir konudur. Oltu taşı tesbih özellikleri açısından tesbih tanelerinin eşit büyüklükte olması, el işçiliğinin kaliteli olması, tane deliklerinin küçük olması ve tesbih tanelerinin parlak ve pürüzsüz bir yapıda olması önem arz etmektedir. Oltutaşı tesbihler imameden tutulup aşağı doğru bakıldığında tesbih tanelerinin aynı hizada olması gerekmektedir.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest