BABET KULLANMAK AYAK SAĞLIĞINI NASIL ETKİLER?

Birçok kişinin kafasında oluşan aynı soru işaretinin yanıtı aslında oldukça basit! Babet , kullanımı son derece kolay ve bir o kadar da rahat olan bir ayakkabı türüdür. Neredeyse her tür giyim tarzına doğrudan uyum sağlayan babet modelleri oldukça popüler olan ve sevilen ayakkabılar arasında yerini alıyor. Peki ya babet kullanımı ayak sağlığına ne tür etkiler ediyor? Gelin birlikte öğrenelim! 

Babet modelleri birçok farklı çeşide sahip olduğu için aslında ayak yapınıza, boyunuza ve kilonuza en uygun tasarımı seçtiğinizde ayak sağlığınız açısından bir sorun teşkil etmez. Genellikle ince ve düz tabanlı olan kadın babet modelleri ayak tabanında ağrıya neden olabilir. Fazla ince ve tamamen topuksuz olan babetler ayağınızı zemin darbelerinden korumadığı için nasır veya taban düzleşmesi gibi ayak sağlık sorunları yaşatır.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken aslında oldukça basit; Yumuşak, orta kalınlıkta ve esneyen tabanlara sahip babetler tercih ederek çok daha konforlu bir babet kullanımına sahip olabilirsiniz. Ayrıca babetler kapalı ayakkabılar olduğu için ayak ölçünüze uygun bir model seçmeniz de önem taşır. Ayak parmaklarınızı sıkmayan ve ayağınızın içinde rahat hareket ettiği bayan babet çeşitlerini kullanabilirsiniz. Yeterli miktarda kısa topuklu, yaklaşık olarak 2-3 cm kadar olacak şekilde bayan babet modelleri bakarsanız, çok daha rahat edebilirsiniz. 

Babet ile Neler Giyilir? 

Babet ayakkabı ile genellikle tercih edilen giyim ürünlerinden en popüler olanı elbette yazlık elbise modelleridir. Yazlık mini elbiseler ile beraber oldukça şık görünen ve bir balerinmişsiniz gibi tarz yaratmanızı sağlayan babetler son derece zariftir.  

Hafif ve şık bir seçenek olan bayan babet modelleri sayesinde dilerseniz şort ve crop kombinleri de yapabilirsiniz.  

Yüksek bel pileli etekler ile beraber de harika görünecek olan babetler oldukça uyumlu bir kombin yaratmanızı sağlar. Ayrıca balon kollu bluzler ile beraber de mükemmel bir uyum sağlayan babet ayakkabı çeşitlerini mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Yüksek topuklu ve yorucu olan ayakkabılardan ziyade, size konfor sunan rahat babet modellerini dilediğiniz kombinde kolayca kullanabilirsiniz.  

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest