Erkek Parfüm Ürünleri Nasıl Daha Kalıcı Hale Getirilir?

ERKEK PARFÜM

Bir erkek parfüm alırken kokunun tarzınıza hitap etmesi kadar elbette kalıcılığı da önemlidir. Kalıcı bir erkek parfüm günlerce kıyafetinizin üzerinde yıkansa bile çıkmaz. Bu nedenle de bir parfümü uzun süreli kullanmak için kalıcı hale getirmek de önemlidir.

Erkekler için parfüm daha kalıcı hale getirilmek için farklı yöntemler ile kullanılmalıdır. Öncelikle kalıcı bir parfüm için mutlaka parfümü kıyafete sıkmanız gerekir. Cilde sıkılan erkek parfüm bir süre sonra cilt tarafından emileceği için pek de kalıcı olmayacaktır, çünkü esanslar yağdan oluşur ve bu yağı cilt birkaç saat içinde tamamen emmiş parfüm çeşitlerini kıyafet dolabınızda şişesini saklamak en iyi yöntemlerden biri olacaktır. 

ERKEK PARFÜM

Mevsime Göre Seçilecek Parfüm Kokuları

Her kokunun mevsimi olduğunu biliyor musunuz? Eğer odunsu ve baharatlı olan erkeklere özel parfüm kokuları kullanmak istiyorsanız bunun için sonbahar ve kış mevsimlerini değerlendirmeniz gerekir. Fakat daha fresh ve hafif esintili kokuları da yaz ve bahar aylarında tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Yoğun ve ağır kokular ve erkekler için sunulan parfüm çeşitleri yaz aylarında boğucu gelebilir. Bu nedenle de mümkün olduğunca mevsime uygun olan parfüm çeşitlerini kullanmanız önemli bir yere sahiptir. Hafif kokuları, yaz aylarında tercih etmek sizin için çok daha uygun bir seçim olur. Ayrıca içerisinde çiçeksi ve meyvemsi kokular bulunan parfüm önerilerini de mutlaka değerlendirmeniz gerekenler arasındadır. 

ERKEK PARFÜM
ERKEK PARFÜM

En İyi Erkek Parfümleri Çeşitlerini Keşfedin

En iyi erkekler için parfüm, elbette sizi tarzınıza en uygun olan çeşitlerdir. Alacağınız erkek parfüm çeşitlerinde seçiminizi ten renginize, mevsime ve elbette sevdiğiniz kokulara göre yapmanız gerekir. Öte yandan erkekler parfüm seçerken yalnızca marka bazlı seçimler yapmanız da sizi yanıltabilir, doğrudan koku ve içerik odaklı bir tercih yapmanız size çok daha uzun vadeli bir kullanım imkanı sunacaktır. Yaz aylarına özel olan parfüm çeşitleri ile kışlık erkek parfüm çeşitlerini mevsime uygun şekilde test ederek sevdiğiniz kokuları rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

 

KİŞİSEL BAKIMA DAİR DİĞER YAZILARIMIZI OKUDUNUZ MU?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir