ERKEK GÖMLEK SEÇİMİNDE DOĞRU TERCİH TÜYOLARI

Mevsimlik erkek gömlekler özellikle de yaz aylarının en ferah ve en rahat kıyafetlerinden biri olup birçok kombine muhteşem bir görünüm kazandırır. Şık ve konforlu kullanım imkanı sunan erkek kısa kol gömlek modelleri son derece doğru bir yazlık kıyafet seçimi olacaktır. Fakat yaz ayları için güzel bir erkek gömlek seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Erkek gömlek seçimi yaparken modelden önce mutlaka dikişlere öncelikle dikkat etmenizi öneririz. Çünkü sert dikişli erkek slim fit gömlek modelleri vücudunuza tam oturduğundan dolayı cildinizi rahatsız edebilir ve gün boyu konforunuzu bozacak şekilde cildinizde tahrişe sebep olabilir. Bu nedele de yumuşak dikişli erkek gömlek modellerine yönelmeniz ve dikiş detaylarına dikkat etmeniz önem taşımaktadır.

Öte yandan erkek desenli gömlek modellerine bakarken mutlaka beden ölçülerinize uygun desenlere sahip bir tasarım almanız gerekir. Eğer fazla kilo probleminiz varsa küçük desenli erkek gömlek çeşitleri yerine mutlak daha büyük desenlere sahip gömlekler tercih etmeniz sizi daha fit ve ince gösterecektir. Eğer desenliden ziyade erkek klasik gömlek tercih etmeyi düşünüyorsanız basic ve koyu renkli modeller de daha ince görünmenize yardımcı olacaktır. Bu sayede dilerseniz üzerinize bir ceket ya da ince bir trençkot giyerek de çok daha hoş ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Erkek Gömlek Çeşitleri Nasıl Ütülenmelidir?

Ütü yapmak başlı başına zor ve yorucu bir iş olmasının yanı sıra en zor ütülenen giyim ürünlerinden biri de gömleklerdir. Erkek gömlek çeşitlerini ütülerken bazı noktalara dikkat etmeniz ve adımları izlemeniz gerekmektedir.

Öncelikle erkek gömlek ütülerken mutlaka gövde kısmında başlamanız gerekir. Gömleğin gövde kısmının düğmelerini açarak parçaları tek kat halinde ütülemeniz gerekir. Eğer erkek gömlek ürününü düğmeleri ilikli haldeyken ütülerseniz sırt kısmında iz ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Bunun yanı sıra gövdenin ardından hemen kollara geçmeniz gerekir. Erkek gömlek ütüleme işleminde kol kısımlarını ütüledikten sonra da son olarak yakayı da ütülemeniz gerekir. Adımlara uyarak kolay ve pratik bir biçimde erkek gömlek ütüleyebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest