EN KALİTELİ BEBEK BATTANİYELERİ NASIL OLMALIDIR?

BEBEK BATTANİYELERİ

Kaliteli bir bebek battaniyesi arıyorsanız ve nasıl seçmeniz gerektiği konusunda kararsızsanız sizlere birkaç önerimiz olacak. Doğru bebek battaniyeleri seçmek için bilmeniz gereken en önemli detay kesinlikle kumaş türüdür. Kumaşın fazla tüylenme yapması bebekler için alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Bu nedenle de tüylenme yapmayan bebek battaniyesi modelleri tercih etmeniz gerekir. Öte yandan bebek battaniyeleri seçerken mutlaka battaniyenin sağlıklı bir kumaştan üretilmiş olmasına da özen göstermenizi öneririz. Çünkü sağlıksız kumaşlar bebek cildi için oldukça tehlikeli nedenler doğurabilir ve bebek cildi son derece hassastır. Alacağınız bebek battaniye modelleri için gereken her tür özellikte sağlığa dikkat etmeniz gerekmektedir. 

 

Battaniye Modelleri Nasıl Temizlenir?

BEBEK BATTANİYELERİ

Bebekler için battaniye modelleri temizlenmesi oldukça önemli eşyalardır. Temizliğini yapacağınız müslin bebek battaniyesi kesinlikle en sağlıklı ve bitkisel içeriğe sahip olan temizlik ürünleri ile yıkanmalıdır. Bu tarz bebek battaniyesi modelleri yıkanırken dikkat etmeniz gereken en önemli detay yüksek sıcaklıkta yıkamamaktır.

Yüksek sıcaklıkta yıkanan bebek battaniye modelleri deforme olacağından dolayı orta veya soğuk derecelerde yıkanması çok daha uygun olacaktır. Ayrıca süsleme içeren bebek battaniyeleri de kesinlikle çamaşır makinesinde değil elde yıkanmalıdır. Bu sayede ürünü yıpranmaktan çok daha rahat bir şekilde koruyabilirsiniz. 

Bebek Battaniyesi Nasıl Kullanılır?

Bebek battaniyesi oldukça kolay bir kullanım imkanı sunan bebek ürünleri arasında yer alır. Çocuk battaniyesi kullanırken mutlaka orta kalınlıkta olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca bebek battaniyeleri genel olarak soğuk havalarda tercih edilen ürünlerdir. Ayrıca müslin bebek battaniyesi çeşitlerini kullanırken ürünlerin sağlıklı içeriklere sahip olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Kanserojen içeren bebek battaniyesi çeşitlerini dikkatle seçmeniz bu noktada önemlidir. Bu tarz ürünler bebeklerin cilt sağlığı açısından oldukça tehlikeli olacağından kesinlikle uzak durulması gerekir.

Bebek battaniyesi modelleri alırken aynı zamanda da kumaşların yumuşak dokulu olmasına, sağlıklı olmasına ve doğal olmasına kesinlikle önem verilmesi gerekmektedir. Bebekler için alınan tüm bebek battaniyesi çeşitlerinde bu tarz özelliklere önem vermek ve bu noktalara dikkat ederek kışlık alışverişleri gerçekleştirmek, bebek sağlığı açısından son derece büyük bir önem taşımaktadır. 

 

BEBEK KATEGORİ YAZILARI
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir