EN İYİ YÜZ TONİĞİ İLE FARKA SİZ DE İNANAMAYACAKSINIZ!

CİLT BAKIM TONİĞİ

Gün içerisinde cilt, birçok zararlı etkene maruz kalır. Havada asılı maddeler ve makyajın bıraktığı etkiyi minimuma indirmek için düzenli cilt temizliği yapılmalıdır. Cilt temizliği denildiğinde akla yüz yıkama jelleri, yüz temizleme toniği gibi çeşitli ürünler gelir. 

Yüz toniği cilt temizliğinde önemli bir yere sahiptir. Yüz yıkama jelleri ve köpükleriyle cildin üst yüzeyi temizlenirken cilde tonik uygulaması yapılarak derinlemesine temizlik sağlanır. Gözeneklerde biriken yağı ve kiri yüz temizleme toniği ile kısa sürede ciltten arındırmak mümkündür.

Tonik seçiminin doğru yapılması üründen maksimum verim alabilmek için oldukça önemlidir. Bu nedenle en iyi yüz toniği seçimi için bilinen markaları tercih etmek doğru bir seçim olacaktır. En iyi tonik çeşitlerine Lebody aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Yüz Toniği Nasıl Uygulanır?

Tonik seçimi yapılırken cildin yapısına uygun ürünler tercih edilmelidir. Genellikle tonikler yağlı, karma ve kuru cilt için tonik şeklinde 3 ayrı içerikle üretilir. Cilt yapısına en uygun yüz toniği seçimi yapıldıktan sonra ürünü doğru tekniklerle uygulamak da en yüksek performansı alabilmek için önemlidir. Uygulama aşamaları nasıl olmalı daha yakından bakalım.

Öncelikle cilt yüzeyi cilt yapısına uygun olarak seçilmiş bir jel veya köpük yardımıyla temizlenir. Ardından bir pamuk yardımıyla hafif tampon yaparak cilt tonik uygulanır. Yatıştırıcı tonik özelliğine sahip bu kişisel bakım ürünlerinin uygulanmasında yapılan en büyük hata yüzün tonik işleminden sonra yıkanmasıdır. Tonik uygulaması sonrası yüz yıkanmadan doğrudan nemlendirici ürünü uygulayarak yüz bakımı sonlandırılmalıdır. 

Yüz Toniği Önerileri

Her cilt tipi için doğru ürün kullanımı önemli olsa da kuru cilde sahip kişiler için ürün seçimi çok daha önemli olmaktır. Kuru cilt için tonik seçimi yaparken yatıştırıcı tonik çeşitleri ciltte oluşan tahribatı önleyerek kızarıklık kaşıntı gibi sorunların önüne geçebilir. Bu nedenle sektörün kişisel bakım alanında öncü markalarının tonik önerileri dikkate alınmalıdır. Yüz güzelliğinde işinizi şansa bırakmadan en doğru ve en kaliteli yüz toniği önerileri için Lebody web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir