EN GÜZEL NİKAH ŞEKERİ ÇEŞİTLERİ

NİKAH ŞEKERİ

Nikah şekeri çeşitleri arasında düğününüze yakışan modeller bulmak mümkün oluyor. Özel tasarım nikah şekeri modelleri ile sizler de nikahınızda en güzel çikolataları ikram edebilirsiniz. Nikah şekerleri uzun bir tarihe dayanan geçmiş barındırıyor. Özellikle Osmanlı tarihinde padişahlar seferlerinden dönerken kendisini bekleyen halkına kahve ve şekerler getirirdi. Bu davranış zaman içinde özel günlerde hediye olarak şekerlerin kullanılmasına neden oldu. Avrupa’da ise daha eski tarihi olan nikah şekeri geleneğinin Türkiye’de daha sonralar da yaygınlaştığı biliniyor. Nikah hediyeleri olarak akla gelen ürünlerden olan bu şekerler aynı zamanda nişan şekeri olarak da kullanılabiliyor.

Nikah Hediyelikleri Neler İçerir?

Nikah hediyelikleri arasında şeker başta olmak üzere hatıra olacak ürünler de seçilir. Bunlar ayna, tarak veya anahtarlık gibi ürünlerden oluşabilir. Bazı düğünler de ise çikolata kutusu hediye edilebiliyor. Bu geleneğin de bazı uygulama adımları mevcut. Öncelikle nikah hediyeleri düğün bitiminde eğlencenin güzel bir hatıra ile noktalanmasını hedefler. Aynı zamanda ise davetlilerin ağzında güzel bir tat bırakılarak düğün merasimi sonlandırılmış olur. Gelin ve damat tarafından görevlendirilen iki kişi nikah hediyelerini düğün bitiminde davetlilere dağıtır. Bu hediyelerin arasında sizler de tatlı mı tatlı bir nikah şekeri hediye edebilir ve bunu bir anahtarlık ekleyerek hatıra olarak sonlandırabilirsiniz. Bu hatıranın düğününüz için anlamlı bir hatıra olması için küçük bir hediye paketi tasarlayabilirsiniz. 

Nikah Şekeri Fiyatları

Nikah şekeri fiyatları ürünün tasarımına ve çikolata çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Nin olarak size daha çok seçenek sunmak için yeni tasarımlar ile yeni tatları buluşturuyoruz. Bunlar arasından unutulmaz düğün merasiminize en iyi seçimi yapabilirsiniz. Nikah şekeri yerine çikolata kutusu hediye edebilir veya Nin Chocolate spesiyallerinden de seçim yapabilirsiniz. Aslında nikah şekeri seçimi tamamen sizin seçiminize kalmış bir gelenek olarak ön plana çıkıyor. Düğününüzün en iyi sonlandırmasını nasıl yapabileceğinize dair yeni fikirler ile bu anı daha unutulmaz kılabilirsiniz. Muhteşem bir nikah çikolatası veya tatlı mı tatlı nikah şekeri ile sizler de fikirlerinize göre alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir