EL İŞÇİLİĞİ MERCAN TESBİH ÖZELLİKLERİ

MERCAN TESBİH

Tesbih kullanma alışkanlığı, Müslümanlık ile birlikte hayatımıza girmiş, zaman içinde başta mercan tesbih modelleri olmak üzere değerli taşların kullanıldığı sanat eserleri halini almıştır. El işçiliği tesbih modellerinin her dönem popüler olan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Mercan tesbih faydaları itibariyle diğer değerli taşlardan ayrılmaktadır. Çarpıcı rengi mercan tesbih özellikleri arasında öne çıkan unsurlardan biridir.

Mercan Tesbih Modelleri Her Dönem Cazip Bir Aksesuardır

Değerli taşların kullanıldığı aksesuarlar arasında öne çıkan mercan tesbih modelleri, tutkunlarının vazgeçemediği ürünler arasında yer almaktadır. Mercan, doğada doğal halde bulunan son derece değerli bir taş olarak kabul edilmektedir. Koyu turuncu ve kırmızıya yakın rengi ile göz kamaştıran bir yapıya sahip olan mercan, başta tesbih olmak üzere birçok aksesuarın yapımında tercih edilmektedir. 

Mercan tesbih özellikleri, değerli taşın dikkat çeken unsurlarını yansıtmaktadır. Pürüzlü ve lekeli bir yapıya sahip olan mercan, ahşabın sertliğini taşımaktadır. Klasik değerli taşlardan daha yumuşak bir yapıya sahip olması, el işçiliği tesbih yapımında mercanı öne çıkarmaktadır. Eğer elinizde pürüzsüz bir yüzeye sahip mercandan yapılma tesbih bulunuyorsa, muhtemelen sahte bir ürüne sahip olmak üzeresiniz anlamına gelmektedir. 

Mercan tesbih modelleri kullanımı sırasında titizlik gerektirmektedir. Aside ve ısıya karşı son derece duyarlı olan aksesuar, bu etkenlere maruz bırakıldığında deforme olmaktadır.

Mercan Tesbih Faydaları Saymakla Bitmez

Mercan tesbih faydaları ise saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Orijinal bir ürünün konsantrasyon eksikliğini ortadan kaldırdığına, ruh sağlığının dengelenmesi konusunda etkili olduğuna inanılmaktadır. Mercanın yaydığı enerjinin kalp ve dalak sağlığını güçlendirdiği, kan ile ilgili rahatsızlıkların tedavisinde etkili olduğu düşünülmektedir. Mercan tesbih faydaları arasında hafızayı güçlendirme özelliği de ön plana çıkmaktadır. 

El işçiliği tesbih alanında mercanın önemi çok büyüktür. Kolay işlenebilen ve şekil verilebilen aksesuarlardan biri olan mercan sayesinde sektördeki yeri her geçen gün artan mercan tesbih özellikleri itibariyle koleksiyonerlerin de mutlaka sahip olmak istediği ürün olarak öne çıkmaktadır.

Siz de mercanın eşsiz güzelliğinin yansıtıldığı tesbih modellerine sahip olmak, koleksiyonunuza eşsiz bir aksesuar daha eklemek istiyorsanız Dergah Tesbih ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir