ÇOCUK KAR BOTU ALIRKEN ISI VE SU YALITIMINA DİKKAT EDİLMELİ

çocuk kar botu

Çocuk kar botu alınacağı zaman dikkat edilmesi gereken çok önemli iki kural bulunmaktadır. Bu iki özellik, çocukların ayaklarının kış boyu rahat etmesine ve üşümemesine imkan tanıyacaktır. Benetton çocuk kar botu modelleri, bu özellikleri sağlayan ürünleri ile dikkat çekmektedir. Ancak kar botları için hayati olan iki özelliğin dışında da aranması gereken kriterler bulunmaktadır.

Çocuk Kar Botu Ayağı Sıcak Tutmalı, Su Geçirmezlik Özelliği Olmalı

Kışın yaklaşması ile birlikte ebeveynlerde çocuk kar botu telaşı da başlayacaktır. Doğru seçim yapabilmek, çocukların kış boyu rahat etmelerine imkan tanıyacaktır. İster kız çocuk kar botu olsun ister erkek çocuk kar botu aranması gereken öncelikli özellik su ve ısı geçirmezlik olmalıdır. Çocukların karlı ortamlarda ne kadar hareketli olduğu herkesin malumudur. Çocuğun hareketli yaşamına ayak uydurabilecek kar ve su geçirmeyen özellik, çocuğu ekstra konfor sağlayacaktır. 

Erkek çocuk kar botu modellerinde kullanılan dış malzeme ile birlikte iç astarların klima özelliğine sahip olması önemli bir ayrıcalık olacaktır. Bu koşulları sağlayan botlar, çocukların küçük ayaklarını kışın dondurucu soğuğundan koruyacak ve sert kış koşullarında bile sıcak kalmalarına imkan tanıyacaktır. Benetton çocuk kar botu modelleri bu özelliği tam anlamıyla sağlayan ürünler olarak dikkat çekmektedir. 

Çocuk Kar Botu Seçimi Yapılırken Ayakkabı Numarasına Dikkat

çocuk kar botu

Çocuk kar botu seçiminin sağlıklı yapılabilmesi için mutlaka ayak numarasına uygun ürünlerin alınması gerekmektedir. Kar botları için bir numara büyük alalım, seneye de giyer mantığı sağlıklı bir yaklaşım değildir. Bot çocuğun ayağına ne büyük olmalı, ne de küçük olmalıdır. Alınan ürünün ayağa tam oturması, çocuğun sağlıklı kullanımı için önemlidir. 

Kız çocuk kar botu ya da erkek çocuk kar botu birbirinden yalnızca model olarak ayrılmaktadır. Tüm özelikleri aynı olan bu ürünlerde aranması gereken bir başka özellik de tabanları olmalıdır. Çocuğun sürekli kar üzerinde yürüyeceği dikkate alındığında, tabanın yüksek olması ekstra koruma sağlayacak, karın soğukluğunu ayağa taşımayacaktır. Özellikle kız çocuk kar botu tabanlarının son derece yumuşak olması, küçük bedeniyle rahatlıkla taşıyabilmesine imkan tanıyacaktır. 

Siz de Benetton çocuk kar botu modelleri arıyor, çocuğunuza mutlak koruma sağlayacak kar botu almak istiyorsanız DKS Store ürünlerini incelemeden karar vermemenizi tavsiye ederiz.

 

Kategori yazıları
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir