ÇITIR ÇITIR PEYNİRLİ ZEYTİNLİ POĞAÇA 

Poğaça, gerek 5 çaylarında gerek çocukların beslenmesinde devamlı yer verilen yiyeceklerden biridir. Herkesçe sevilir ve beğeniyle yenilir. Peynirli zeytinli poğaça ise, poğaça türleri arasında en fazla tercih edilenlerden biridir. Hem beyaz peynir hem de zeytin tadının ayrı ayrı alınması, iki lezzetin harmanlanması ile hazırlanan bu poğaça, çayla tüketilmesi en fazla sevilen hamur işlerinden biridir. Evde çıtır çıtır peynirli zeytinli poğaça yapıp, misafirlerinizi çaya davet edeceğiniz güzel bir tarif almak istemez misiniz?

Peynirli Zeytinli Poğaça İçin Gerekli Malzemeler

  • Beyaz peynir
  • Siyah zeytin
  • Kaşar peyniri
  • Yumurta
  • Zeytinyağı
  • Tuz
  • Su

Peynirli Zeytinli Poğaça Nasıl Yapılır?

Peynirli zeytinli poğaça yapımı oldukça kolaydır. Ve bu kolay tarif sonucunda tarifsiz bir tat ortaya çıkar. Evinizde beğeni ile hazırlayacağınız peynirli zeytinli poğaça tarifini yakınlarınıza vereceksiniz. 

Öncelikle poğaça için kullanılacak zeytin çekirdeklerinin ayıklanması gerekmektedir. Sonrasında derin bir kapta beyaz peynir ve zeytin hariç tüm malzemeler karıştırılır. Ele yapışmayacak, kulak memesi kıvamında bir hamur elde edilir. Hazırlanan hamurun içine beyaz peynir ve zeytin eklenerek biraz daha yoğurulur. Kaşar peyniri de dilerseniz hamurun içine ekleyebilir ya da bohça şeklinde bir şekil elde ederek içine kaşar peyniri koyarak kapatabilirsiniz. İki şekilde de şahane bir lezzet elde edeceğinize emin olabilirsiniz. Hazırlanan poğaçalar, pişirme kâğıdı serili fırın tepsisine dizilir. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında üzerleri kızarana kadar pişirilir. Poğaçalar piştikten sonra fırının kapağını hemen açmamanızı öneririz. 5-10 dakika kadar fırın içinde dinlenmiş poğaçaları servis edebilir, afiyetle yiyebilirsiniz.

Hamurun En Lezzetli Hali, Peynirli Zeytinli Poğaça

Hamur işlerini seven bir toplumuz. Börekler, poğaçalar devamlı evlerde pişirilir ve ikram edilir. Ev oturmalarında kadınların birbirlerinden tarif isteyecekleri peynirli zeytinli poğaça, evinizde devamlı pişireceğiniz pratik bir lezzet. Bu poğaçayı çocuklarınız da çok sevecek. Hem doyurucu hem de lezzetli olan bu poğaça ile misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayabilirsiniz. Taptaze, lezzetli şarküteri ürünler için Molu Et devamlı sizinle. Online sipariş verebilir, rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir