BEBEKLERİN İLK KIYAFETİ: HASTANE ÇIKIŞI SETİ

hastane çıkışı

Bebeklerin her anı ve onlar için yapılan her şey özeldir. Ancak ilkler her zaman daha özel ve önemlidir. Doğduğunda o hassas tenine temas edecek olan ilk kıyafeti yeni doğan setleri her annenin seçiminde en çok özen gösterdiği özel bir kıyafettir. 

Bebek hastane çıkış set, bir bebeğin hastanede ihtiyaç duyacağı tüm parçaların içerisinde olduğu setlerdir. Yeni doğan setleri içerisinde zıbın, önlük, patik ve eldiven gibi bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm ürünler bulunur. Çoğunlukla 5’li ve 10’lu setler olarak satılmaktadır. 5’li hastane çıkışı içerisinde genellikle çıtçıtlı badi, alt, üst eldiven ve şapka bulunmaktadır. 10’lu setlerde ise bunlara ek olarak ince bir örtü, ağız mendili, çorap gibi ilave ürünler yer alır. 

Bebek kıyafetleri kategorisi ürün çeşitliliği bakımından oldukça zengindir. Tek parça ve takım halinde ya da ayrı ayrı tercih edebileceğiniz binlerce seçenek bulunur. Ancak ilk doğum kıyafeti olan yeni doğan setleri yerine bazen de tek parça tulum tercih edilmektedir. Bir dönem oldukça popüler olan tavşanlı tulum modeli ilk anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekimlerinin vazgeçilmez ürünü olarak günümüzde hala sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Hastane Çıkışı Seti Nasıl Hazırlanmalıdır?

 

Yeni doğan setleri, doğum çantalarına ilk konan ürünlerdir ve günler öncesinden hazırlanarak doğum zamanı beklenir. Hassas bebek cildine özel olarak üretilen bebek giyim ürünleri içerisinden pamuklu ve anti bakteriyel kumaşlar tercih edilmelidir. Hatta çıkması mümkün parçalardan oluşmayan, bebeklere zarar vermeyecek modeller seçilmelidir.  

yeni doğan setleri
yeni doğan setleri

Hastane çantası hazırlanırken genellikle bebek kıyafetleri için 3-4 takım yeterli olmaktadır. Fakat sezaryen doğum yapılacaksa yaşanabilecek aksilikler göz önünde bulundurularak daha fazla yedekle gidilmesi gerekmektedir. Çünkü düşünülenden daha uzun süre hastanede kalınması gerekebilir. 

Yeni doğan setleri, doğum çantanıza koymadan önce ürün kendi yıkama talimatlarına uygun bir şekilde yıkanmalı ve bu işlem organik bir bebek deterjanı ile yapılmalıdır. Dezenfekte için mutlaka ütülenmelidir. Bütün bu ürünlere ulaşmak için Koza Bebek sayfasını inceleyebilirsiniz.

En Özel Yeni Doğan Setleri Koza Bebek’te!

 

Koza Bebek ailesi olarak uzun yıllardır kalitemizden taviz vermeden bebeklerinizin hassas ciltlerine uygun yapıda bebek kıyafetleri seçeneklerini sizlere sunmaktayız. Kalite ve uygun fiyat seçenekleriyle her bütçeye uygun binlerce bebek giyim ürünü için online mağazamıza bekleriz. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir