BEBEĞİNİZİN RAHATI İÇİN EMZİK ZİNCİRİ!

Emzik askısı olarak da bilinen bebek emzik zinciri modelleri, basitçe açıklamak gerekirse bebeklerin sağlıklı gelişimi için çok önemli bir parça olan emziklerin üzerine takılan temel aksesuar türlerinden biridir. Emzik bebek sağlığı için çok önemli bir faktördür. Tahmin edeceğiniz üzere bebeklerde gelişen ilk reflekslerden biri emme refleksi olarak bilinir. Emme refleksi bir bebek için çok önemlidir çünkü bebekler gıda alımlarını, yani beslenmelerini bu refleks sayesinde gerçekleştirirler. Ancak bebeğin annenin memesini çok uzun süre emmesi hem bebek sağlığı, hem de anne sağlığı için istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bebekte yutma ya da dil sorunları, annede ise yara ve tahriş sorunları baş gösterebilir.

Emzik Askısı ve Emziğin Önemi

Emzik askısı, ya da bilinen diğer ismi ile emzik zinciri ise, bebeğiniz için sahip olduğunuz emziğe, isteğe bağlı olarak asılan aksesuarlara denir. Emzik kullanımı hem bebek hem de anne sağlığı için çok ama çok önemlidir. Emzik bir bebek için anne memesini taklit eder ve bebeğin rahat ve huzurlu kalmasına ciddi oranda yardımcı olur.

Emzik Askısı Kullanımı

Emzik askısı temelde farklı renk, desen ve model seçenekleri ile bebeğiniz için sahip olduğunuz emziği özelleştirmenin yanında, eğer dayanıklı bir maddeden üretilmiş ise emziğinizin kaybolmasını önlemek konusunda da size ciddi anlamda yardımcı olabilir. Ayrıca belirtmiş olduğumuz gibi hem emziğinizin kendisi, hem de sahip olduğunuz emzik askısı, malzeme, şekil, model ve renk açısından tamamen sizlerin ve bebeğinizin kişisel zevklerine göre değişim gösterebilir.

Birbirinden Güzel Emzik Zinciri Modelleri

Emziklerde damla, kiraz ya da düz gibi türler olduğu gibi emzik askısı ya da emzik zinciri modelleri için de birçok seçenek söz konusudur. Emzik zinciri modelleri metalden, plastikten ya da tercih edilen başka bir maddeden elde edilebilir. Bununla birlikte aynen emziklerde olduğu gibi emzik zinciri modellerinde de onlarca, hatta yüzlerce model, renk ve desen alternatifi bulunur. Hatta bizler gibi bazı markalar size ve bebeğinize özel isimli emzik zinciri tasarımları bile üretebilirler. Siz de en yeni ve en güzel emzik zinciri modelleri için kataloglarımıza göz atabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir