ABANOZ AĞACI TESBİH VE DEVE KEMİĞİ KOMBİNİ TESBİHLER

Deve keği ile abanoz ağacı tesbih modelleri, malzemelerinden dolayı dış kuvvetlere oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda ağır ve şık bir duruşa sahip olan abanoz ağacı tesbih, malzeme olarak sizlere artı özellikler sunmaktadır. Ancak bu özelliklerin size sunduğu en karlı yan, malzemelerin dayanıklılık noktalarından dolayı uzun ömürlü olmalarıdır.  

Gelin hep birlikte bu iki malzeme ne gibi özellikler barındırıyor ve bunlar teşbihe nasıl yansıyor ona bakalım.

ABANOZ AĞACI TESBİH ÖZELLİKLERİ

  • Tropikal bir bitki türü olan abanoz ağacı, ülkemizde pek çok alanda kullanılmaktadır. Ancak abanoz ağacının anavatanı Hindistan ve Doğu Batı olmaktadır.
  • Dayanıklılığı ile bilinen bir ağaçtır. Günümüzdeki en kıymetli ağaçlardan biridir.
  • Abanoz ağacının iç odun tarafı kara renkte, dış odun tarafı ise kül renginde olmaktadır.
  • Çekirdeklerinin tohumu toplam 8 adetten oluşur.
  • Abanoz ağacının meyveleri koyu renktedir.
  • Çok sert bir odunsu yapısı vardır.

Bütün bu noktalar göz önünde bulundurulduğu zaman Abanoz ağacı tesbih özellikleri içinde yer alan sert ve dayanıklı yapısının buradan geldiği anlaşılmaktadır. Abanoz ağacı meyvesinin ve özünün bazı cilt ve sağlık sorunlarına da iyi geldiği bilinmektedir. Ancak konumuz bu değil. Gelin şimdi de diğer malzememize geçelim.

DEVE KEMİĞİ TESBİH ÖZELLİKLERİ

Doğal birtesbih malzemesi olmaktadır. Hayatını kaybetmiş develerinin kemiklerinin çeşitli işlemlerden geçirilmesiyle elde edilen tesbih türüne deve kemiği tesbih denilmektedir. Birçok model çeşidi bulunan deve kemiği teşbihler; arpa modeldeki deve kemiği tespihler, kuka imame deve kemiği tesbihler, abanoz ağacı ile deve kemiği tesbih modelleri gibi…

Sonuç olarak; neme en dayanıklı malzemelerden biri olan abanoz bitkisel kaynaklı bir malzemedir ve teşbihinizin suyla temasında kolayca deforme olmamasını sağlar. Deve kemiği tespih de hayvansal kaynaklı bir üründür ve dayanıklıdır. Bu özellikler teşbihinizin dayanıklı ve kaliteli bir duruşa sahip olmasını sağlar.

Siz de kaliteli ve ince işçiliklerle tasarlanmış deve kemiği tesbih veya abanoz tesbih modellerine ya da birbirinden benzersiz tesbih çeşidine sahip olmak için Dergah Tesbih’i ziyaret edebilir ve en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir