YÜZ İÇİN GÜNEŞ KREMİ ÇEŞİTLERİ

yüz için güneş kremi

Güneş, insan için yararlı olduğu kadar zararlı etkileri de bulunmaktadır. Cildin, özellikle de yüzün güneşin zararlı etkilerinden korunması amacıyla geliştirilen yüz için güneş kremi son derece olumlu etkiler yaratmaktadır. Kremlerin etkisi kadar kişinin kendini koruma altına alması da önemlidir. Uzmanlar, güneşin en etkili olduğu saatlerde çok daha dikkatli olunmasını tavsiye etmektedir.

Güneş Koruyucu Yüz Kremi Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneşin sindirim sistemi, dolaşım sistemi ve metabolizmaya son derece olumlu etkileri bulunsa da cilt için aynı şeyleri söylemek ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Bu da güneşin zararlı etkilerine karşı cildin ekstra bir koruma tabakasına ihtiyacı olduğu anlamına gelmektedir. Bu aşamada devreye güneş koruyucu yüz kremi ürünleri girmektedir.

Doğru yüz güneş kremi ürünlerinin seçimi için iki kriter bulunmaktadır. Bunların ilki ve en önemlisi faktör değerlerine bakılarak yapılan seçimler olmaktadır. Yüz güneş kremi alınacaksa, cilt tipine uygun ürünlerin seçilmesi doğru olacaktır. Güneş kremlerinin koruyuculuk ölçüleri faktör değerleri ile ölçülmektedir.

Yüz İçin Güneş Kremi Seçilirken Faktör Değerlerine Dikkat Edilmeli

Yüz için güneş kremi seçimi yapılırken 30 faktör ve üzeri ürünlerin tercih edilmesinde yarar olacaktır. Faktör değeri yükselen ürünün koruma kalkanı da genişleyecek ve güneşin zararlı etkilerini ciltten o kadar etkili bir şekilde uzak tutabilecektir. Ürünlerin güneşe çıkmadan yarım saat önce sürülmesi ve daha sonra çıkılması gerekmektedir. Uygulama sırasında tüm yüzün kremlendiğinden emin olunmalıdır. Bunun yanı sıra boyun, ense ve saçsız erkeklere kafaya da krem uygulaması yapılmalıdır.

Yüz için güneş kremi uygulaması ile birlikte tüm vücudun da kremlenmesi özellikle tatil dönemlerinde zorunluluk haline gelmektedir. Güneş koruyucu yüz kremi, denize ve havuza girdikten sonra da yenilenmelidir.

Yüz güneş kremi 4 mevsim kullanılması gereken bir ürün olarak değerlendirilmektedir. Hayat boyu yol arkadaşı olması gereken ürünler cildin tam koruma altına alınmasını ve güneşin zararlı etkilerine bağlı olarak cilt sorunlarının önlenmesini sağlamaktadır.

En İyi Yüz Güneş Kremi Cilt Tipine Uygun Seçilen Ürünler

En iyi yüz güneş kremi ürünleri cilt tipine uygun seçilenler olarak değerlendirilmektedir. Her cildin ihtiyacı olan ya da uzak durulması gereken formüller bulunmaktadır. Güneş kremi seçimi yapılırken bunlara dikkat edilmesinde yarar olacaktır. Yağlı, kuru ve hassas ciltler için tercih edilen ürünlerin beklentileri karşılayabilmesi gerekmektedir. Yağlı ciltler için yağ içermeyen ürünlerin kullanılması, cildin yağ dengesinin bozulmasını önleyecek, daha etkili sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Kuru ciltler için seçilecek kremlerin ise yağlı içerikte olması gerekmektedir. Bu sayede cilt bir yandan güneşin zararlı etkilerine karşı korunurken, yağlı yapısı da vücudun dengesini korumasına destek olacaktır.

Hassas Ciltler Güneş Kremi Seçiminde Titiz Davranılmalı

En kritik cilt tipi olan hassas ciltler güneş kremi seçimi yapılırken çok daha dikkatli olunması gerekmektedir. Hassas ciltler alerjik reaksiyonlara açık, kimyasallara karşı savunmasız olmaktadır. Bu nedenle seçilen ürünün kesinlikle alkol içermemesi gerekmektedir. Alkol içerikli ürünler ciltte alerjik reaksiyonların tetiklenmesine yol açabilecektir. Ayrıca, hassas ciltler için güneş kremi seçiminde kimyasal maddeler içermediğinden emin olunmalıdır.

Leke karşıtı güneş kremi, lekeli ve hassas ciltler için ideal ürünlerdir. Bu ürünlerin leke oluşumunu engelleyen doğal bileşenlerden üretildiğinden emin olunmalıdır. Leke karşıtı güneş kremi formülünde çinko, E vitamini ve omega gibi leke oluşumunu engelleyen unsurların bulunması, etkili koruma için aranması gereken koşullar olarak öne çıkmaktadır. Siz de en iyi yüz güneş kremi ürünleri almak istiyorsanız, Tikatti en doğru adres olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir