YÜZ MASKELERİ İLE SAĞLIKLI VE NEFES ALAN CİLT YARATMAK MÜMKÜN

YÜZ MASKELERİ

Yüz maskeleri, güzelliğinizin anahtarı…

İnsan cildi, dış etkenlere açık, oldukça hassas bir yapıya sahiptir ve soyulabilir maske modelleri ile zararlı etkenlerin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Genellikle yüz maskeleri kullanılan bu uygulamanın en temel amacı bölgenin gözeneklerini açmak, cildin nefes almasını sağlamak ve nem dengesini kurmak olarak tanımlanabilir.

Yüz maskeleri, en temel cilt bakım ürünlerindendir. Gün boyu dış etkenlere maruz kalan, bu nedenle yorulan cildin nefes almasını sağlamak sağlık için öncelikli koşullardan biridir. Bunu sağlamanın en kolay yolu yüz maskesi uygulamaktır.

 

Yüz Maskesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar Nelerdir?

Yüz maskesi kullanmadan önce alınacak ürünün mutlak suretle kimyasal içermeyen, doğal ürünlerden hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Yüz temizleme maskesi, etkisi kanıtlanmış ürünlerden yapılmalıdır. Yüz temizleme maskesi türlerinin etkisinin artırılabilmesi için duş sonrası uygulanmasında yarar olacaktır. Duşta sıcak suyun da etkisiyle ciltteki gözenekler açılacak, bu sayede maskenin etkisi de artmış olacaktır.

Yüz maskesi farklı amaçlar için kullanılan, farklı türlerde piyasaya sürülmektedir. Öncelikle cildin ihtiyacı olan bakım türleri belirlenmeli, buna uygun ürünler alınarak tatbik edilmelidir.

Yüz Maskesi Ürünleri Hangi Alanlarda Etkilidir?

yüz maskeleri
yüz maskeleri

Yüz maskesi ürünlerinde öncelik cildin gözeneklerini açmak, sivilce ve siyah nokta gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmaktır. Maske ile nefes alabilir hale gelen cilt, bu sayede çok daha canlı ve pürüzsüz görünecektir. Cildin yorulmasına yol açan etken nefes alamamasıdır. Bu, siyah noktalar ile cildin gözeneklerinin kapanması nedeniyle yaşanan bir olumsuzluktur. Yüz maskesi için aranan en önemli özellik de siyah noktaları ortadan kaldırması olacaktır.

Yüz maskesi, özellikle duştan sonra yüze uygulanmalı ve bir süre beklenmelidir. Soyulabilir maske ürünlerinin yüzde kalma süresi 15 ila 30 dakika arasında değişmektedir. Bu süre dolduktan sonra yüz maskesi soyulmalı, temiz ve sabunlu su ile yıkanarak çıkarılmalıdır. Belirli aralıklarla tekrarlanan bu uygulama sayesinde vücut nefes alabilecek, nem dengesi sağlanarak canlı bir tene sahip olunabilecektir.

Siz de cildinize nefes aldıracak soyulabilir maske ürünleri arıyor, soyulabilir maske fiyatı ile ilgili kıyaslama yapmak istiyorsanız Lebody ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

CİLT BAKIM RUTİNLERİYLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir