UZUN BİR KULLANIM İÇİN:  MOTOR TEMİZLEYİCİ SPREY

Motor teknolojisi ilk icat edildiği 1800’lü yılların başından itibaren büyük bir değişime uğramış ve daha komplike hale gelmiştir. Bu nedenle, özellikle dışarıda kullanılan ; elektrikli, dizel ve benzinli araç motorları zamanla kirlenir ve bakıma muhtaç hale gelir.  Bu durumda kullanıcılar motor temizleyici malzemeler kullanmak durumunda kalırlar. Araç motor temizleme spreyi modelleri buna örnek olmakla birlikte motorun kullanıcılara daha istikrarlı bir performans  vermesini sağlar. Aracın uzun dönemde sık sık arıza vermemesi, küçük kirlerin zamanla büyük sorunlara yol açmaması için motor temizleme spreyi tavsiye edilir ve bu ürünler genellikle bekleneni vermektedirler.

Neden Motor Temizleyici Sprey Kullanılmalı?

Elektrikli bir araç kullanmıyorsanız (motorları görece daha ufak ve merkezi bir konumdadır) aracınızın motoru düzenli bakıma ihtiyaç duyar.Zamanla yağmur, çamur, kum derken motorunuzun içi kirle ve suyla dolar. Bu durumda burada biriken malzemeler belli bir süre sonra motorun parçalarının paslanmasına, zarar görmesine veya kullanılamaz hale gelmesine sebep olur. Bu nedenle de motor temizleyici sprey zorunlu olarak ortaya çıkar.

Araç Motor Temizleme Spreyi Çeşitleri

Motor bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da  hangi tür temizleyici kullanılacağıdır. WD40 gibi sıvı araç motor temizleyici sprey modelleri motorun içindeki yağlanmayı sökerek, fazla oluşan yağ tortularını kolayca sorun olmadan çıkartmanızı sağlar. Diğer bir temizleyici sprey çeşidi ise susuz temizleyici sprey olarak tanımlanır. Bu temizleme spreyi aynı bir boya gibi yüzeyi kaplar ve içerisinde barındırdığı kimyasallar sayesinde yüzeyde bulunan istenmeyen kirleri ve yağı temizlemenize yardımcı olur. Motor temizleme spreyi fiyatları bahsi geçen sprey çeşitlerine ve üretimi yapan firmaya göre değişiklik gösterir. Ancak içiniz son derece rahat olmalıdır ki Bulutkimya en uygun fiyatlı ve kaliteli motor temizleme spreyi modellerini sizlere sunar.

Motor Temizleme Spreyi Nasıl Kullanılmalı?

Motor temizleme spreyi kullanılırken kişi sağlığına son derece dikkat etmelidir. Eldiven ve uzun kollu bir kıyafet ile spreyimizi yüzeye sıktıktan sonra ortaya çıkacak olan zehirli dumanı solumamak için dışarı çıkıp 5-10 dakika beklenmelidir. Bir süre sonra su veya ıslak bir bez yardımıyla sprey ve çözülen kirler kolaylıkla yüzeyden silinerek çıkartılır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir