Takım Elbise Yeleği Nasıl Bir Dikime Sahip Olmalı?

Takım elbise yeleği vücuda tam oturması gereken ve takım elbise içerisinde tıpkı kadınların korsesi gibi vücudu şekilli göstermeye yarayan fakat toparlayıcı özelliği olmayan bir giyim ürünüdür. 

Erkek yelekli takım elbise modelleri genellikle ceketin çıkarıldığında yine daha şık bir görünüm elde etmeye yarar. Özellikle de sıcak havalarda ceket giymek istemediğinizde takım elbise yeleği son derece avantajlıdır. 

Modern giyimin geleneksel bir parçası olan yelekli takım elbise modellerinde, takım elbise yeleği belden oturan, omuzlardan sırta doğru oval bir kol kesimine sahip olmalıdır. Bu tarz bir takım elbise yeleği sizi hem daha estetik gösterir hem de gömlek ile beraber daha fit bir görünüm sağlar. 

Yelekli Takım Elbise Hangi Aksesuarlarla Kullanılır?

Özel günlerde genellikle tercih edilen erkek takım elbise yeleği son derece şık bir seçenektir. Dilerseniz günlük olarak da klasik giyim tarzına uygun olan yelekli takım elbise modelleri hem rahat hem de modern tasarımlara sahip birçok farklı seçeneğe de sahiptir. 

Sıradışı ve marjinal bir görünüm elde etmek isterseniz, smart casual giyim tarzına uygun olan deri bir bileklik ile gömlek kollarını kıvırarak takım elbise yeleği kombini yapabilirsiniz. Ayakkabı seçimi olarak ister klasik isterseniz de basic bir spor ayakkabı tercih ederek, smart casual stiline uyum sağlamanız mümkündür. 

Öte yandan bir klasik olan kol saati de her tür yelekli takım elbise ile muhteşem bir uyum yakalayacaktır. Dilerseniz oluşturacağınız bu şık ve modern görünümlü erkek yelekli takım elbise kombininde papyon ya da kravat kullanmanıza da gerek yoktur. Eğer bir düğün ya da davet için yelekli takım elbise tercih edecekseniz, papyon ya da kravat kullanmak çok daha gösterişli bir görünüm elde etmenize fayda sağlar. 

Siyah yelekli takım elbise ile beraber papyon ya da kravat takmak yerine yaka için özel olarak üretilen, taşlı ya da metal yaka süslerini deneyebilirsiniz. Hem farklı hem de yaratıcı bir görünüm elde etmenize fayda sağlayan bu aksesuar ile kombininiz herkesin dikkatini çekecektir. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir