TAKI DENİNCE KEHRİBAR KOLYE AKLA GELİR

KOLYE

Kolye, özellikle kadınların sıklıkla tercih ettiği özel takılardandır. Birçok maden kullanılarak hazırlanan bu aksesuar için tercih edilen madenlerin başında ise kehribar gelmektedir. 

KEHRİBAR KOLYE

Kehribar kolye, kullanıcısının güzelliğine güzellik kattığı gibi var olduğuna inanılan yararları ile de hayatı daha güzel hale getirebilmektedir. Kehribar kolye, doğada milyonlarca yıl kaldıktan sonra çıkarılan eşsiz bir değerli taş kullanılarak hazırlanmaktadır. Yüzyıllardır takıların vazgeçilmezleri arasında olan kehribar kolye ile ayrı bir anlama kavuşmuştur. Kehribar kolye modelleri içinde tercih edilen ürün ise damla kehribar kolye olmaktadır. Damla kehribar kolye, doğrudan taşlayan reçine kullanılarak hazırlanmaktadır.

Kehribar kolye özellikleri ile ilgili değerlendirme yapmadan önce, mucize bir doğal taş olan kehribarın oluşumuna göz atmak isteriz. Çam türü ağaçların yaralandıktan sonra salgıladıkları reçine sızarak toprağa karışır ve değerli doğal taşın oluşumu için ilk adım atılmış olur. Bundan sonra ise yalnızca zaman gerekmektedir. 30-35 milyon yıl toprak altında kalan reçine bu özelliğini yitirip taş haline gelir ve ortaya paha biçilmez kehribar taşı ortaya çıkar.

Kehribar Kolye Faydaları Saymakla Bitmez

Kehribar kolye faydaları saymakla bitmez. Ancak, iki temel öğe vardır ki bunlar üzerinde durmak önemlidir. Kehribar taşı amber ve suksinit asitlerini bünyesinde barındırmaktadır. Bu iki asidin en belirgin özelliği ise ağrı kesici etkisinin bulunmasıdır. Amber ve suksinit asitleri içeren değerli taştan yapılan damla kehribar kolye kullanıcısını rahatlatacak, onu gevşetecek ve huzur verecektir. İstikrarlı bir şekilde kehribar kolye takanların ortak DAMLA KEHRİBAR KOLYE görüşü ağrılarının azaldığı, daha huzurlu oldukları yönündedir. Kehribar taşı kullanılarak hazırlanan kolye insana enerji verir. Gün içinde biten enerji kehribar kolye sayesinde yeniden üst seviyelere tırmanır, stresi azaltma etkisi sayesinde gün içinde ne kadar yoğun ve karmaşık duygular yaşansa da gün sonunda bunun dengelendiği deneyimlenmiştir. Kehribar kolye modellerinin insan sağlığına yararları onun oluşumu ile ilgilidir. Ancak, kolye modellerinde aranan en önemli özellik onun görsel güzelliğidir. 300’ün üzerinde renk tonu bulunan kehribar taşı kullanılarak hazırlanan kolye, kullanıcısının güzelliğine güzellik katacaktır. Siz de kehribar kolye özellikleri ile ilgili araştırma yapıyor, kendinize ya da sevdiğinize kolye almak istiyorsanız, adresiniz Dergah Tesbih olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir