Salyangoz maskesi aslında daha çok eski dönemlere dayanan ve buluşunun ardından sıkça kullanılan oldukça faydalı ve son derece de etkili bir üründür. Çok eski dönemlerde keşfedilen salyangoz maskesinin faydaları günümüz teknolojisi ile geliştirilerek salyangoz maskesi Kore ürünleri arasında yerini almıştır. Kore cilt bakım ürünleri geniş yelpazesi sayesinde birçok farklı cilt problemine çözüm bulmaktadır.

Özellikle salyangoz maskesi kullananlar ciltlerindeki Büyük ölçekli farkı çok kısa bir sürede gözle görebilirler. Öte yandan düzenli kullanım sayesinde salyangoz maskesinin faydaları etkili bir biçimde cilt üzerinde görülür. Salyangoz maskesi kullanmak cildinizi onarırken aynı zamanda da cildinizdeki belli başlı lekelerin, yanık veya yara izlerinin ve çeşitli yaşlanma belirtilerinin giderilmesine destek sağlar.

salyangoz kremi

Kore Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sırayla Kullanılır?

Bildiğiniz gibi son dönemlerin en popüler rutini haline gelen Kore cilt bakım ürünleri ile yapılan bakımlar son derece kapsamlı ve etkilidir. Bu ürünlerin hangi sırayla kullanıldığı bakım aşamasında son derece önemlidir. Kore cilt bakım rutininde öncelikle cilde derinlemesine temizlemek ve ardından serum uygulamak çok önemlidir.

Serum sonrası salyangoz maskesi ve kırışıklık giderici etkiye sahip olan yoğun krem ürünler kullanmak kolajen veya vitamin desteğini de cildinize sağlamış olur. Cildinize masaj yaparak salyangoz maskesinin faydaları arttırılabilir. Öte yandan salyangoz maskesi sonrası kullanacağınız serum veya kırışıklık giderici krem ürünler masaj ile cildin daha iyi emilmesini sağlayarak cildin en alt katmanlarına kadar iner ve çok daha yüksek performans gösterir. Son olarak Kore cilt bakım ürünleri ile uygulayacağınız bu bakım rutini özellikle eğer gündüz rutini içindeyseniz kesinlikle yüksek koruma özelliği olan bir güneş kremi ile bitirilmelidir. 

Kırışıklık Giderici Ürünlerin Doğru Kullanımı 

salyangoz maskesi

Kırışıklık giderici krem ürünlerinin kesinlikle yaşınız ve cildinizin ihtiyaç düzeyine göre seçilmesi çok büyük bir öneme sahiptir. Eğer henüz ince ve derinliği olmayan minik çizgilerine sahipseniz yoğun ve 30 ya da 40 yaş üstü gibi kırışıklık giderici bakım ürünlerini kullanmanız cildinizin daha fazla yorulmasına ve kırışıklıklarınızın daha fazla derinleşip artmasına sebebiyet verebilir. Kullanacağınız yaşlanma karşıtı Kore cilt bakım ürünleri için kesinlikle cildinizin yaş ve ihtiyacını göz önünde bulundurmanız çok çok önemlidir.

 

Diğer yazıları okumak için tıklayın!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir