RAHAT BİR TOPUKLU TERLİK NASIL OLMALIDIR?

Şık bir görünüm ve zarif bir tarz için en uygun seçeneklerden biri olan topuklu terlik çeşitleri, yanlış seçimler yaptığınızda ayak sağlığınız açısından tehdit oluşturabilir. Rahat bir topuklu terlik seçimi yapma konusunda sizlere birkaç tüyo vereceğiz. 

Topuk Boyu: Daha ince ve uzun görünmeyi sağlayan ve oldukça şık görünen yüksek topukları kim sevmez? Fakat rahatınız için kesinlikle, eğer daha yeni topuklu giymeye başlıyorsanız kısa topuklu terlik modellerinden başlamanız gerekir. Eğer biraz daha yüksek topuk giymek isterseniz de daha rahat yürümenizi sağlayacak olan dolgu topuk terlik modellerini deneyebilirsiniz. Yüksek topuklu terlikler giymek isterseniz mutlaka topukların yumuşak olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Kadın topuklu terlik modellerinde neredeyse her boy topuğu bulmanız da mümkündür.Taban Esnekliği: Rahat bir yürüyüş için elbette topuklu terlik modelleri seçiminizde taban kısmının esnek ve ayak şekliniz ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayak taban derisine darbe uygulamayan ve yürüyüşünüz sırasında ayak kıvrımınıza uyum sağlayabilen esneklikte bir topuklu terlik seçmeniz önemlidir. Yürüme anında topuk kısmına da alacağınız darbe nedeni ile esneklik olmadığında, topuk dikeni, nasır veya ağrı gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Bilekleri Kavrayan Bantlar: Topuklu terlik ile yürürken en rahat şekilde günü geçirmek istiyorsanız bir yolunuz daha var. Şeffaf bantlı terlik modelleri hem bileklerinizi kavrayarak daha rahat ve konforlu yürümenizi sağlar hem de güneşli günlerde ayak üzerinde bant izleri oluşmasını da engeller. 

En Şık Şeffaf Topuklu Terlik Kombinlerini Deneyin

Yazlık elbiseler ile beraber muhteşem bir görünüm elde edebileceğiniz şeffaf topuklu terlik modelleri, artık dilediğiniz her tür kombinle de uyumlu bir şekilde kullanılabilir. İster kot şortlarınız ile isterseniz de minimal gece elbiseleriniz ile beraber hem sade hem de bir o kadar da şık bir kombin yaratmak için şeffaf topuklu terlik giyebilirsiniz. Rahatlığı ile herkesin beğenisini kazanan ve son dönemlerde oldukça popülaritesi artan şeffaf bantlı terlik çeşitlerini dilediğiniz şekilde, kolay ve hızlıca kombinleyerek, en şık ve en gösterişli tarzları yakalama imkanına sahip olabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest