İYİ BİR KADIN SANDALET SEÇİMİNİN PÜF NOKTASI NEDİR?

Yaz boyu ayağınızda olacak ve size büyük bir konfor sunacak olan sandalet modelleri konusunda en doğru seçimi yapmak çok önemlidir. Hem ayak sağlığınız açısından hem de kullanım rahatlığı açısından, en doğru ve en şık kadın sandalet seçimi mühimdir. 

Kadın sandaleti seçerken taban kalınlığı ve cinsinin önemini mutlaka bilmeniz gerekir. 3 santimetreden daha ince olan sandalet ayakkabı tabanları ayak sağlığı için aslında son derece tehlikelidir. İncecik ve sert malzemeli kadın sandalet kullanımı ayak tabanında darbeden dolayı nasıra neden olur. Sert tabana sahip ve darbe emici özelliği olmayan, esnemeyen bir kadın sandaleti, ayak taban derisini sertleştirerek nasır oluşumuna sebep olur. Ayrıca bu sert ve esnek olmayan tabana sahip sandalet modelleri ayağınızda yürüyüş esnasında ciddi ağrılara da neden olacaktır. Ayak tabanı ile uyumlu bir şekil almayan ve yürüme sırasında ayakla uygun esnemeye de olanak tanımayan bir kadın sandaleti , kullanım esnasında sizi yoracaktır. 

Öte yandan iyi bir kadın sandalet seçimi yapmak için mutlaka bileğinizi saran, bağlamalı veya kemerli modellere yönelmeniz en konforlu seçeneklerden biridir. Ayak bileğini sararak sandaletin ayağınızdan çıkma hissini tamamen yok eden bu modeller, yürüyüş sırasında da yürüyüş bozukluğu yaşamanıza engel olarak size rahatlık da sağlayacaktır. 

Ayrıca sandalet modelleri içerisinde mutlaka ayak ölçünüze en uygun olanları seçmeniz de mühimdir çünkü fazla büyük ya da küçük gelen bir kadın sandaleti kullanım aşamasında yine ayak ağrılarına sebebiyet verir. 


Elvira Taş Detaylı Kadın Sandalet

En Şık Kadın Sandalet Kombinlerini Deneyin

Yazlık elbiselerin en yakın dostu olan sandalet modelleri birçok farklı şık kombinde yıldız parça olmayı başarmıştır. Hem kullanışlı hem pratik hem de rahat olan kadın sandaleti çeşitleri, genellikle yazlık elbiseler ve bohem tarz elbise modelleri ile beraber sık sık kullanılır. 

Ayakların nefes almasını sağlayarak terlemeyi önleyen ve birçok farklı tasarımı ile herkesin beğenisini kazanan kadın sandalet modelleri, birçok sade ve şık elbise ile beraber kullanılabilir. Ayrıca kot şort ve croplar ile de harika bir uyum yakalayan bağlama detaylı hasır kadın sandalet modellerini de mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest